Recenze LG 55LM615S

Libor A Martina Kupkovi

Přidáno: 26. prosince 2014

• 3D
  • Kvalita obrazu
  • Po roku používání, při spuštění začal zamrzávat obraz, po výměně základní desky se závada objevila znovu. Opět jsem reklamoval tak uvidíme.
  • Brnčení zadního krytu.

Kvalita zvuku: Standardní zvuk
Viditelnost za denního světla: Normální
  • Ano
Ověřený zákazník Elektro-Foto-Tv

Lucinkas

Přidáno: 30. května 2013

Zakoupeno v Elektro-Foto-Tv

• Splnila naše očekávání.
  • Žádné proti není.

Super výrobek.

Nastavení parametrů: Jednoduché
Kvalita zvuku: Kvalita zvuku mě mile překvapila
Viditelnost za denního světla: Výborná
  • Ano
Mirda

Mirda

Přidáno: 13. května 2013

• Spotřeba
  • Vylepšené 3D (oproti mé první 3D TV od Samsungu)
  • Pasivní 3D
  • Přednastavené režimy obrazu - nepoužitelné
  • Přehrávač médií (horší než Samsung)

Výborná, tenká 3D televize. U 3D se mi líbí, že má nastavení "pozice" to znamená, že i 3D film, co na staré TV byl jen do hloubky se dá změnou tohoto nastavení vytáhnout ven - ale žádný extrém nečekejte, nicméně to zlepší 3D zážitek. Konverze z 2D do 3D také zaznamenala určitý posun, nejlépe si poradí s HD kanály.
Přehrávač médií mě ale zklamal, oproti Samsungu není tak povedený i když výbava kodeků je srovnatelná... Samsung zobrazoval větší miniatury (náhledy) a byly k němu zobrazené i celé dlouhé názvy... to LG neumí, při najetí na miniaturu se musí čekat než název začne rolovat aby se celý zobrazil. Nejvíce mne ale štve nemožnost roztáhnout video ve formátu 4:3 na celou obrazovku, to Samsung uměl. Neskutečně mě štvou černé pruhy po stranách... velká škoda. U HD kanálů to neumí také, ale to neuměl ani Samsung...
Přednastavené režimy obrazu - kino, film, hra atd jsou příšerné a je nutné si udělat vlastní, což zabralo nějaký ten čas. U Samsungu byly použitelné ty tovární.
Já jsem nezaznamenal žádné problémy s externími HDD, TV zvládá i v pohodě napájet 2,5HDD z jednoho USB vstupu, tudíž lze připojit 2 takové HDD bez nutnosti externího napájení.
Satelitní tuner nemohu hodnotit, jelikož jej zatím nepoužívám.
U pasivního 3D mne překvapilo, že obraz se dělí dle horizontálních řádků, tudíž je ideální mít film jako dva obrazy nad sebou, což bohužel nemám, všechny 3D filmy mám jako SBS vedle sebe, tudíž výsledný obraz je ošizen už z podstaty formátu o plné rozlišení ve sloupcích a TV jej ještě ošidí o polovinu řádků. Škoda, příjde mi to nelogické. Nicméně ze vzdálenosti 3m to není poznat a kvalita 3D dle mých očí nijak netrpí... tudíž zrakem nepostřehnutelné.
Televize nemá žádné vychytávky pro "hračičky" tudíž chybí wifi, internetový prohlížeč atd...
TV má funkci DUAL Play, což jsem zatím nevyzkoušel - nemám na to brýle a zatím mne to tolik neláká... nejsem žádnej velkej pařmen :-D
Funkce ECO je pro mě k ničemu - stáhne podsvícení obrazu nad únosnou míru a kazí celkový dojem ze sledování TV, tudíž jí mám vypnutou a raději si připlatím za elektřinu...
Jedná se tedy o slušnou 3D TV pro normální lidi, kteří nebazírují na nejnovějších vychytávkách a konektivitě.

Viditelnost za denního světla: Výborná
midloch28

midloch28

Přidáno: 11. dubna 2013

• Perfektní obraz
  • Přehledné menu v češtině
  • Přehrávání ruzných formátů přes USB
  • Neporadí si s HDD Asus 2.5" 500GB

Skvělý zážitek při sledování Sat. stanic a filmů v HD. Kazí to akorát skutečnost, že si neumí poradit se zmíněným HDD. Jiný disk ( Verbatim) funguje bez problémů.Ladění sat. stanic je trochu pracnější a asi ho nezvládne každý. Pro příjem placených programů jsem dokoupil modul Smit a použil kartu od Skylinku.
Tato kombinace funguje bez problému.

Ladění stanic: Složité
Kvalita zvuku: Standardní zvuk