Hitachi 40H6L03

16.5 kg
Rozteč otvorů VESA
400 x 400

• , zakoupeno v Alza.cz

• Přehledné MENU, propracované funkce a český překlad je srozumitelný, je vidět, že překládal člověk znalý problematiky a ne třeba Google. Překlad je prostý perel typu: Programy volné proudění vzduchu (Free to air). Autor Toshiba.
    • Dálkové ovládání by mohlo být větší, působí levným dojmem, ale nakonec se jedná o nejnižší třídu.

Produkt jsem vybral ze dvou důvodů.
    1. Nechtěl jsem žádnou "chytrou" TV, už jsem se jednou pěkně napálil.
    2. Značka Hitachi bývala dříve nenápadně kvalitní a na dobré technické úrovni. Byla velmi oblíbená ve Francii, protože firma tam měla výrobní závod. Nezkoumal jsem, kde konkrétně se vyrobil recenzovaný model, ale ovládání je evropské, což je dnes vzácnost.
    Při srovnání logiky ovládání je Hitachi na úrovni Philipse a rozhodně je pro Evropana stravitelnější než třeba LG nebo Samsung, které vyhovují asijské mentalitě. Evropan je z ní poněkud zmaten. Zatím jsem zaznamenal jen drobné zaváhání řídícího procesu, případné vady se stejně objeví až tak po roce. Kvalita displeje je sice horší než na Samsungu, ale poměr cena/výkon je určitě příznivější u Hitachi. Nakonec potřeboval jsem jen druhou TV do ložnice, ale dovedu si jí představit jako hlavní TV, doplněnou o nějakou tu chytrou krabičku. Konektivita je velmi dobrá, počet a variabilita vstupů je OK.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Kvalitní obraz i zvuk za dobrou cenu. Matná obrazovka bez nežádoucích odrazů.
    • Bohužel bylo dodáno se šrouby, kterými nebylo možné přimontovat podstavec, takže při kompletaci jsem musel dost složitě improvizovat, aby nedošlo k poškození televize.

Původně jsem si tento model vybral na základě příznivé ceny a hodnocení v recenzi.
    Mile mě překvapila jednoduchost ovládání a kvalita přenosu obrazu i zvuku.
    Doporučuji, jen mám výhradu ke zmíněnému nedostatku při montáži.

• zatím perfektní

obraz i zvuk výborný,jednoduchá ovladatelnost,využití na kartu vnaprosto jednoduché a funkční.

Druh televizorů
Rozteč otvorů VESA
400 x 400

LED televize Hitachi 40H6L03

Základní specifikace:

• Úhlopříčka (cm): 101 (40")
  • Rozlišení: Full HD (1920×1080)
  • Kontrast: dynamický 1.000.000:1
  • Jas (cd/m2): 450
  • Doba odezvy (ms): 5
  • Pozorovací úhel (°): (výrobce neuvádí)
  • Typ podsvícení: Edge LED

České/Slovenské menu

• Tuner: analogový, digitální pozemní DVB-T (MPEG-2/4) a digitální kabelový DVB-C (MPEG-2/4)
  • Televizor je možné zavěsit na zeď (držák není součástí balení): Rozteč montážních otvorů (VESA) je 400×400 mm

Použité technologie:

Hřebenový filtr 3D

Digitální potlačení šumu DNR

Funkce:

PVR – nahrávání na USB rozhraní: Připojte externí USB disk a vytvořte si snadno z televizoru rekordér

Funkce Timeshift (pozastavení živého vysílání), můžete kdykoliv pozastavit aktuální program aniž by jste přišli o část programu

Nahrávat je možné pouze DVB-T a DVB-C vysílání z tuneru v TV

Časovač vypnutí

• Nastavení obrazových formátů pro DTV (8 režimů): Auto / 4:3 / 16:9 / Titulky / Zoom / Zoom 14:9 / Panoramatický / Kino
  • Režim obrazu (4 režimy): Dynamický / Kino / Hry / Přirozený

Teletext

Elektronický programový průvodce (EPG)

Rodičovský zámek

Multimediální využití:

USB přehrávač (video/fotografie/hudba):

• Podporované přípony video souborů: .mpg / .mpeg / .avi / .dat / .vob / .mkv / .mp4
  • Podporované přípony hudebních souborů: .mp3

Výstupní výkon 2×8 W

Možnosti připojení:

CI slot 2× HDMI vstup 2× SCART

PC vstup (D-sub)

Sluchátkový výstup 2× USB (verze 2.0)

AV vstup

Digitální koaxiální výstup

Vstup pro anténu

Komponentní výstup

Rozměry přístroje:

• Rozměry samotné TV (Š x V x H): (výrobce neuvádí)
  • Rozměry TV včetně podstavce (Š x V x H): 97,8×65,3×22,1 cm (16,5 kg)
  • Rozměry zabaleného zboží (Š x V x H): 119,7×75,5×21 (21 kg)

Spotřeba elektrické energie:

• Energetická třída (EU známka): B
  • Maximální spotřeba: 150 W
  • Spotřeba energie v pohotovostním režimu: < 0,5 W

Dodávané příslušenství:

Podstavec na nábytek

Dálkové ovládání + baterie (2× AAA)

AV kabel

• , zakoupeno v Alza.cz

Produkt jsem vybral ze dvou důvodů.
    1. Nechtěl jsem žádnou "chytrou" TV, už jsem se jednou pěkně napálil.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Kvalitní obraz i zvuk za dobrou cenu. Matná obrazovka bez nežádoucích odrazů.

Mile mě překvapila jednoduchost ovládání a kvalita přenosu obrazu i zvuku.
    Doporučuji, jen mám výhradu ke zmíněnému nedostatku při montáži.

• zatím perfektní

• - Kvalita za rozumnou cenu
    • - Splnuje to, co jsem očekával
    • - Přirozené barvy
    • - Jednoduchá instalace
    • -Neni otočný stojan

• jednoduché intuitivní ovládání
    • skvělý obraz
    • možnost přehrávání z usb

• , zakoupeno v HyperElektro.cz

• + Opravdu promyšlené dálkové ovládání i pro seniory
    • + kabelový vstup DVB-C
    • + možnosti japonského SW
    • + možnosti rozšířeného nastavení
    • + inteligence TV
    • + proti mámu Korejskému zázraku od Samsungu je to opravdu PAN TELEVIZE s inteligencí.
    • - nastavení pěkného obrazu chvilku zabere (defaultní nastavení je na prd)
    • - zvuk by mohl být kvalitnější, ale to lze vyřešit domácím kinem, žádná TV nemá takový zvuk jako 5.1 kino.
    • - hodně lesklých ploch, takže se musí často leštit

Doporučil bych pro seniory z důvodu snadného ovládání a opravdu slušného nastavení obrazu (pro lidi co špatně vidí - ideální). Pro běžnou rodinu není problém, jenom budete často leštit jak TV, tak ovladač. Ale nutno říct, že za tyhle peníze dneska lepší TV asi nekoupíte. (viz recenze v časopise STEREO). Je to prostě televize a ne multimediální centrum - pro normálního smrtelníka plně postačující!

LCD televizor se znamenitým poměrem výkon/cena roku 2011-2012 podle časopisu STEREO