Recenze LG 55EC930V

Ověřený zákazník ALEXA

Stanislav

Přidáno: 1. září 2015

Zakoupeno v ALEXA

• naprosto bezkonkurenční obrazová kvalita i při nižší SD kvalitě TV signálu. HD přes DVB T je naprosto v pohodě. Satelitní signál jsem ještě nezkoušel.
  • starší OS WEB OS 1.3, který je relativně pomalý a je otázka, zda výrobce poskytne upgrade na verzi 2.0

Tento výrobek je určen pro ty, kteří hledají nekompromisní kvalitu obrazu před milionem smart funkcí, i když tato TV je má, ale vzhledem k pomalejšímu OS trochu ztrácí body. V porovnání s TV 4K bych osobně uvedl, že kvalita obrazu OLED v HD se mě zdá vyšší než dopočítávané 4K. Ale je to subjektivní názor. Cena výrobku je vysoká ale je to OLED se špičkovým zpracováním designu celého výrobku a kvalita obrazu mě přesvědčila i v porovnání s 4K TV. Výrobky od LG používám řadu let a s kvalitou jsem spokojen.

Ladění stanic: Jednoduché
Nastavení parametrů: Jednoduché
Kvalita zvuku: Kvalita zvuku mě mile překvapila
Viditelnost za denního světla: Výborná
Ověřený zákazník Alza.cz

Jaroslav

Přidáno: 24. srpna 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• OLED je nová kvalita se všemi výhodami vč. posledního snížení ceny.
  • HD FULL rozlišení bude únosné na dalších několik roků než se prosadí další vyšší rozlišení.
  • U této technologie jsem objevil pro mne nový fenomén a to teplota o které se nikde nepíše.

Jde o teplotu krytu elektroniky a o teplotu vlastního panelu. Oteplení na horní hraně krytu elektroniky je po hodině provozu asi 20°C. Prakticky tatáž teplota je na panelu OLED vpředu a samozřejmě se snižuje směrem k okraji. Při úplně černém zobrazení na celé ploše panelu je oteplení asi 18°C. Vliv podsvícení bílými diodami je pro mne překvapivě malý.
Důležité je umístnění přijímače a jeho vzdálenost od stěny. Udávanou vzdálenost 10cm je dobré respektovat a dodržet. Je to otázka vhodného závěsu na zeď.
Samotný stojan - odlitek z hliníkové slitiny byl okamžitě odmontován. K přijímači se nehodí - viz. estetická provedení u jiných typů.
Nemohu hodnotit funkci SMART. Je tak obsáhlá, že musí uspokojit každého . Na její zvládnutí budu potřebovat více času
Jsem zvědav na životnost přijímače.

Ladění stanic: Jednoduché
Nastavení parametrů: Jednoduché