Recenze LG OLED65E6V

Ověřené recenze LG OLED65E6V

Whiskey.

Přidáno: 18. ledna 2018

Zakoupeno v LGshop.cz

• Černá se mi nezdá tak úžasná jak popisuje výrobce. Jiné barvy úžasné.

Viditelnost za denního světla: Výborná

Baar

Přidáno: 8. ledna 2018

Zakoupeno v LGshop.cz

• Obraz a kvalita zvuku jakou jsem už dávno neměl
  • Perfektní ovládání

ff

Přidáno: 7. října 2017

• celkem dobry obraz
  • mechanicky nestabilni

Televizi jsem koupil, jako nahradu za starsi 42" Sony.
Prosel jsem webove recenze a navstivil predvadeci mistnost . Obraz je ve srovnani s ostatnimi (zejmena LCD, ale i QD) vyrazne lepsi. Ocekaval jsem i dotazeny operacni system, ale ani po 15 letech vyvoje nejsou vyrobci schopni udelat jednoduche intuitivni a hlavne rychle ovladani. Organizace kanalu je porod. I na stare televizi (nebyla "smart") to slo lepe. Ted chapu, proc existuji programy na serazeni na PC a nasledne ulozeni do televize. Opevovany magicky ovladac kopiruje 20 let starou bezdratovou mys, ktera se neujala - po case si clovek vykrouti ruku, jak musi stale korigovat polohu kurzoru, ktery pada niz a niz. S klasickym ovladacem (v dodavce) je zase slozitejsi proklikat se k menu.
Nejvetsi problem vidim v mechanicke konstrukci. Veskera elektronika je ve spodni casti pristroje a nad ni "trci" samotny panel nalepeny na 4 mm skle. Staci se mirne dotknout horniho okraje a uz se ohyba. Nezkousel jsem kolik toho vydrzi, ale pusobi velmi nestabilne. To, ze je panel tenky se sice zpocatku zda jako velka elegance. Ta se vsak rychle okouka a zbudou jen nevyhody. Tolik k vytkam.

Z vyhod znovu uvadim vyborny obraz (je treba doladit, tovarni nastaveni ma silny nadech do modra), ktery ale vetsina uzivatelu oceni jen pri primem srovnani s jinou televizi. Jinak si vsimnete jen toho, ze cerna je skutecne cerna i v zatemnene mistnosti bez prosvitajiciho podsviceni, ktere je spolecnym problemem vsech LCD. Pro mne bylo dulezite i 3D zobrazeni, ktere novejsi (podstatne drazsi) modely s identickym panelem jiz nemaji. Pri teto velikosti uz se na 3D filmy da dobre divat.
Mensi panel se 4K rozlisenim, asi nema smysl protoze ze vzdalenosti vetsi nez 1-2 m jiz oko nerozezna jednotlive pixely ani u FHD. Zvuk je v testech hodnocen, jako vyborny. S tim lze asi souhlasit. Je stejne dobry, jako predchozi 12 let stary Sony:). Po vyladeni, pomoci mikrofonu v dalkovem ovladani, mozna i lepsi

Televizi pouzivam hlavne s pocitacem. WebOS je celkem dobry, ale klasicke PC nikdy nenahradi. To je uplne jinde.
Na internetu lze nalezt radu stiznosti na nevratne vypalovani obrazu. Sam televizor proto u delsich statickych obrazu (v menu, radio, atd.) obraz vypina a v menu je i moznost volby vymazani vypalenych mist. Ve spojeni s PC by k vypalovani, napr. pri dlouhem zobrazeni plochy (odejdete od zapnuteho TV a zapomenete na to), asi opravdu mohlo dojit. Doporucuji nastavit screen saver, jako pred 20 lety.

Nastavení parametrů: Složité
Kvalita zvuku: Standardní zvuk