Panasonic TX-40EX703E

Dívejte se na filmy, hrajte přes konzoli nebo si prohlížejte videa či fotky ve vysoké kvalitě s detailním rozlišením. Živý obraz na úhlopříčce 100 centimetrů je umocněn brilantním kontrastem s možností nastavení barev a obrazového režimu - dynamického, normálního, kina, ale i podle vlastních preferencí. Samozřejmostí je přehrávání souborů z USB paměťových disků a například sdílení pracovní plochy počítače. A dál? Chytrá televize by se pochopitelně neobešla bez internetového prohlížeče a dalších aplikací.

Vysoká kvalita obrazu

Patříte mezi filmové fanoušky? Rádi sledujete televizní trháky, sportovní přenosy nebo hrajete přes herní konzoli? Užijte si každičký snímek ve vysoké kvalitě a rozlišení s výraznými kontrastními barvami. Od obrazovky s úhlopříčkou 100 centimetrů se jednoduše neodtrhnete.

Druh televizorů
Záznam na USB
Ambilight
Hotelový mód

• , zakoupeno v Elektrochram

Velká spokojenost ,ale zatím se používá jen pár dnů na psaní recenze.

. kvalita obrazu vysoká

• Nastavení podstavce - 40" model
    • Seřazení naladěných programů

Nastavení podstavce - 40" model neumožňuje upevnit nožky blíže ke středu, ale zjistíte to, až TV doma rozbalíte, ačkoli se výrobce ohání slovy "Dokonalý Switch Design" a "Flexible Pedestal"

Druh televizorů
Záznam na USB
Ambilight
Hotelový mód

Černá je bezva...

Chloubou televize je zabudovaná technologie, jež se zaměřuje, respektive cílí na precizní vykreslení černé barvy. Ta je díky ní hluboká s detaily i v temných scénách. Noční záběry z filmových snímků si tak vychutnáte s ještě větší intenzitou.
Černá je bezva...

...ale nejen ona

Nejen černá barva. Velmi dobře a především důvěryhodně vypadají i ty ostatní. Široké barevné spektrum zajišťuje rozsáhlou paletu přirozených odstínů, které si zachovají realistický vzhled v jakékoliv scéně. Televize má zároveň pět obrazových režimů – dynamický, normální, kino, true cinema a uživatelský, tedy podle vašich preferencí.
...ale nejen ona

Nastavitelný podstavec

Ohromte své nejbližší okolí – rodinu, známé, kamarády. Designově elegantní tvary televize dodají vašemu obývacímu pokoji či ložnici šmrnc. Nastavitelný podstavec, díky kterému můžete vzhled televize libovolně měnit, dobře zapadne do jakéhokoliv prostoru.
Nastavitelný podstavec

Multimediální centrum

Nebyla by to chytrá televize, kdyby v sobě neměla nainstalovaný panel s různými aplikacemi, včetně internetového prohlížeče. Pouštějte si videa přes portál YouTube, přehrávejte si soubory z USB paměťových zařízení nebo hrajte hry přes nejnovější konzole. Ovládání panelu je velice intuitivní.
Multimediální centrum

Obraz 4K HDR plný života v kombinaci s elegancí a flexibilitou.

Řada EX703 přináší úžasný obraz v kvalitě 4K HDR a funkce inteligentní televize. Díky jednoduchému sdílení si sledování ještě více užijete a provedení Switch Design dobře zapadne do jakéhokoli prostředí.

4K HDR
Přesné realistické barvy díky vylepšenému zpracování obrazu. Naše technologie 4K HDR využívá veškeré know-how společnosti Panasonic v oblasti kvality zobrazení, a přináší tak krásný, realistický a přesný obraz.

Široké barevné spektrum
Přináší barvy s absolutní přesností v rámci širokého spektra. Díky speciální technologii Wide Colour Phosphor, která dokáže reprodukovat širší rozsah barev, pokrývá více než 90 % standardů DCI. Televizory se širokou škálou barev nabízejí rozsáhlejší paletu přirozených odstínů, které si na rozdíl od většiny LCD televizorů zachovají realistický vzhled v jakékoli scéně.

Technologie Advanced Colour Processing
Advanced Colour Processing obsahuje know-how kvality obrazu společnosti Panasonic pro reálné obrázky na obrazovce. Přináší přesné barvy a hlubokou černou, která uchová detaily i v temných scénách.

Podpora více formátů HDR
Televizory Panasonic podporují nyní více formátů HDR, například HDR10, standardní HDR formát pro filmy a disky UHD Blu-ray, a nyní také Hybrid Log Gamma, HDR formát pro vysílání vyvinutý společností BBC a japonskou společností NHK.

Switch Design
Nastavitelný podstavec dobře zapadne do jakéhokoli prostoru. Se čtyřmi různými styly – širokým, úzkým, decentním a výrazným – v jednom provedení podstavce Flexible Pedestal tak nyní můžete měnit vzhled televize s každou změnou stylu svého domova.

my Home Screen 2.0
Rychlý, intuitivní přístup pouze k obsahu, který vás zajímá. Nová úvodní obrazovka nabízí snadný a intuitivní přístup ke zvolenému obsahu.

Dokumenty

• , zakoupeno v Elektrochram

Velká spokojenost ,ale zatím se používá jen pár dnů na psaní recenze.

. kvalita obrazu vysoká

• Nastavení podstavce - 40" model
    • Seřazení naladěných programů

• Panasonic :-)
    • hezký design
    • poměr cena/výkon

Tuhle TV jsem vybral svým rodičům. Ti doposud používali 10-ti leté LCD Panasonic TX-32LMD70F, které by používali klidně dál, kdyby si nechtěli namastit operátoři kapsy na LTE. Takže kvůli DVB-T2 rodiče zvolili místo set-top-boxu novou TV.
    V rodině celkově máme rádi Panasonic. Do nábytku jim pasuje 40" akorát a model 703 je u Panasonicu nejvyšší aktuální LCD model. Tolik k vysvětlení, proč Panasonic TX-40EX703E.

Hodnocení? Hmm. Čekal jsem víc. Pravda, zatím jsem na TV viděl jen vysílání DVB-T2 v HD. Musím ji ještě prubnout s nějakými HD ripy, jenže to je trochu problém, viz. dále. Ale při sledování TV jsem byl opravdu z obrazu zklamán. Podání barev, kresba detailů, nedostatek jasu. O něco lepší je sledování obrazu v noci, kdy nechybí jas. Pokoušel jsem se hodinu doladit obraz, ale opravdu nic moc. Možná jsem rozmlsaný ze své plazmy Panasonic P50GT30Y, která má obraz opravdu tutti frutti a vzhledem k aktuální situaci na trhu budu volit set-top-box. To je jisté. Oprotí starému LCD si rodiče polepšili, to je bez debat. Zde použitý panel by měl být typu MVA. Pozorovací úhly celkem ujdou, ale IPS je samozřejmě mnohem lepší.
    Market s aplikacemi má Panasonic stále docela chudý. Nevím, jak jiné značky, ale asi na tom budou podstatně lépe, alespoň ti, jejichž TV běží na Androidu.
    Co mě ale potěšilo je Menu v TV, které je tradičně docela přehledné, včetně prastarého, ale naprosto výborného, TV průvodce (přehled programů). Prostě přehledná a funkční klasika.
    Co mne ale rozhořčilo bylo ladění, resp. seřazení programů. To byla vždy silná stránka Panasoniků. Ale tady NE. První totiž musí člověk nesmyslně a bezúčelně seřadit programy, a tím si je OČÍSLOVAT. A až to pracně udělá, pak teprve seřadit programy v Oblíbených, jak se to dělalo na Panasoniku vždy. Jinak nefunguje přímá volba, nebo up/down. Můžete si sice vytvořit klasicky až 4 seznamy Oblíbené, jak jsme u Panasoniců za léta zvyklí, jenže očíslování programů je pevně dané prvně zmíněným očíslováním, takže v důsledku jen u jednoho Oblíbené vám bude fungovat přepínání kanálů a up/down korektně. Čili oproti dřívějšku dvojnásobná práce a výsledek horší, než dříve..
    Dálkový ovladač k TV stará dobrá klasika od Panasonicu. Ale taky dokáže naštvat. Např. tlačítko Home se nachází celkem blízko k horní šipce. Několikrát se mi během hodinového seřazování programů podařilo místo šipky zmáčkout právě Home. Tím TV vyjede bez uložení z menu Ladění (třídění). To bylo pokaždé sprostých slov... Pak už jsem rozpracovaný seznam průběžně ukládal.
    No jsme u konce. Zvuk nic moc, ale tak co by člověk čekal, že.
    Media přehrávač jsem zatím nebyl schopen vyzkoušet, protože TV nenačte můj 4TB externí disk. Hmm, přece o nic speciálního nejde, je naformátovaný v NTFS kvůli velkým HD souborům, disk má svůj napájecí zdroj, opravdu nevím, v čem má Panasonic problém. Velké mínus.
    Zatím jsem nezkoušel DLNA.
    TV má vestavěnou WIFI. Nastavení jednoduché. Přítomny jsou všechny tunery (analog/T/T2/S2/C), kompletní konektivita - 3x HDMI, 3x USB včetně jednoho vysokorychlostního 3.0 s 900mA výstupem pro rychlé dobíjení třeba mobilu, přes CINCH analog video a analog audio, optika pro audio, kabelový ethernet a již vzpomenuté bezdrátové WiFi. Plus obligátní slot pro CI kartu.
    Na první pohled fajn, než jsem zjistil, že většina konektorů (audio analog i digital, analog video, ethernet a 2x USB 2.0 jsou vyvedeny do zadu a konektory lícují se zadní stěnou TV. Tzn. pokud bych chtěl TV "nalepit" co nejvíce na stěnu, nemám šanci a budu muset udělat odstup několik centimetrů, i v případě použití lomených konektorů.
    U prémiového modelu bych také čekal jako samozřejmost slot pro SD kartu - šupnout kartu z foťáku nebo kamery a pohodlně prohlížet přes TV není špatné. Tady však SD slot chybí.

Takže celkově, vzhledem k penězům, moc radosti nezůstalo. Bohužel. Opravdu předražená TV.

Myslím, že to je dobrá TV pro lidi, co mají rádi klasiku. Ovládání TV je prostě po všech stránkách klasické, přehledné. Trochu dá práci to ladění, ale zas, je to víceméně jednorázová záležitost, dá se to přežít. Smart možnosti oproti konkurenci asi omezené, ale kdo chce klasiku, asi jsou mu Smart funkce celkem putna.
    Mrzí mne celkem dost podstatných nedostatků, výše zmíněných. Přece LCD televize už jsou nějaký rok na trhu. Čekal bych proto dokonalost, zejména u premiového modelu.
    I proto, cena je podle mne hodně mimo.
    Update: při sledování HD ripů je obraz velmi pěkný až výborný. Podstatně lepší, než při sledování HD z DVB-T2. Čím to je, nevím. Asi vysoká komprese dat u našeho DVB-T2.

• Kvalitní obraz
    • V jiných recenzích jsem četla, že nemá přístup na vest. moduly což není pravda...
    • Mám skoro veškeré výrobky od Panasonicu, nikdy nebyl problém
    • Televize je určena do pokojíčku,tak velikost stačí
    • Pěkný dizajn
    • Doufám, že mě nezklame a něco vydrží, co si budeme nalhávat, kvalita dnešních výrobků není stejná jako před 10 léty...

Dobrá televize za trochu vyšší cenu než konkurence. Jsme spokojeni. Doporučuji

• kvalitní obraz
  • , zakoupeno v PanaStore.cz

• Zatím mám televizor krátkou dobu, ale jsem spokojen. Tento produkt mohu jen doporučit. Vyrobeno v ČR, kvalita na dobré úrovni.
  • , zakoupeno v PanaStore.cz

• Rovnoměrné podsvícení (Direct LED) se super lokálním ztmíváním
    • Kvalitní kovový stojan, který lze nastavit do více poloh
    • Pěkný design
    • Velké množství vstupů a výstupů (HDMI, USB, Analog, síť, optický...)
    • Vestavěný satelitní tuner pro sat. kartu
    • Lepší a výkonnější zvuk oproti některým modelům
    • Po odborné kalibraci televize krásný obraz!
    • Mě osobně chybí 3D (dělají se až u větších uhlopříček)
    • Konec podpory webového prohlížeče Mozilla (u této televize už pouze běžný, ne tak dobrý prohlížeč)

Za mě velká spokojenost.
    Mohu říci, že se opravdu vyplatilo investovat o ty dva, tři tisíce více do této televize než do nižších řad (jako 613E, 603E...). Tato televize má díky vyšší ceně o těch pár tisíc, lepší odezvu panelu (1600 Hz) a má tím pádem i dokonalejší obraz.
    Co oceňuji je rovnoměrné podsvícení panelu této televize (neboli Direct led) podpořené ještě novější technologií lokálního ztmívání. Obraz je tím dokonalé ostrý, detaily jsou lépe zobrazené a rovnoměrné podsvícení s lokálním ztmíváním jde znát (když porovnám s pouhým Edge LED).
    Oceňuji celkové kvalitní provedení televize a celkové kontrukce (nemá rámeček a stojan z plastu, jako u nižších řad, ale má kovový stojan i s tenkým kovovým rámečkem kolem obrazovky televize. Kromě toho Panasonic zůstal u skvělé věci, a to možnost nastavit stojan do dvou poloh, buď blíže ke středu nebo ke krajům televize, což ocení ti, kteří jsou limitováni rozměrem stolku.

Doporučuji si televizi nechat odborně zkalibrovat - barvy jsou pak krásné a hlavně přirozené, jako pak samotný obraz. Já si nechal provést profi kalibraci a obraz je super.

U této vyšší řady je znát i kvalitnější či výkonnější zvuk. U Panasonic je známo, že zvuk není tak dobrý a mohu to potvrdit a bohužel to tak je (kromě dřívejších plasem). U této televize jsem ale poměrně překvapen jeho lepší výkonností. Když bych měl porovnat třeba s naší televizí Panasonic TX-58DX750E, kterou jsme kupovali minulý rok, ta má zvuk o dost horší. Proto jsem překvapen, že je zvuk u této televize už o hodně lepší...
    Rovněž oceňuji velké množství vstupů a výstupů (HDMI, USB, Analog, optický...).

Co mě ale trochu zklamalo je to, že televize nemá 3D. To je bohužel jen u větších uhlopříček daných řad, takže to není nějak velká nevýhoda, navíc se stejně 3D přestane dělat.
    Trochu dost mi vadí konec podpory webového prohlížeče Mozilla. Práce v něm je mnohem lepší a přehlednější, a tato televize má tedy jen pouhý běžný webový prohlížeč, který mě osobně moc nesedí.
    Jinou bych v dané cenové kategorii nekupoval. Po odborné kalibraci a nastavení obrazu jsem naprosto spokojený a doporučuji všem.

*editace 1.9.2020 (nesmysly vymazány :D)

Já osobně DOPORUČUJI !!!

• výborná televize