Panasonic TX-49ES403E

• Kvalitní značka
    • Vyrobeno v ČR
    • TV Smart - stabilní systém
    • Velice jednoduché a logické ovládání
    • Rozlišení obrazovky Full HD - lze sledovat i běžné TV vysílání a méně kvalitní videa bez toho, aby byl obraz rozmazán.

• kvalita provedení

Záznam na USB
Operační systém
my Home Screen 2.0
Hotelový mód

Začněte si užívat spoustu zábavy s chytrou TV. S jasným obrazem a snadno použitelnými inteligentními funkcemi model ES403 nabízí skvělou zábavu.

my Home Screen

Přizpůsobená brána ke všemu, co se vám líbí. Díky systému my Home Screen si můžete přizpůsobit obrazovky, které budou obsahovat pouze odkazy na vaše oblíbené aplikace a obsah. A co je ještě lepší, vlastní úvodní obrazovku si může nastavit každý člen vaší domácnosti, takže se každý rychleji a jednodušeji dostane k oblíbenému obsahu.

Adaptive Backlight Dimming

Postará se o temné odstíny černé v tmavých scénách a působivost jasných scén. Televizory s technologií Adaptive Backlight Dimming průběžně analyzují vstupní obrázky a upravují množství světla v zájmu optimální kvality obrazu.

Swipe & Share

Sdílejte obsah z chytrého telefonu nebo tabletu na televizní obrazovce. Funkce Swipe & Share umožňuje přenést obsah z inteligentních zařízení na televizní obrazovku pouhým potáhnutím prstem po dotykové obrazovce zařízení.

Záznam na pevný disk USB

Nejsnazší způsob, jak si ukládat oblíbené programy. Televizní programy můžete nahrávat na paměťovou jednotku USB nebo externí pevný disk jednoduše stisknutím tlačítka REC na dálkovém ovladači.

In House TV Streaming

Sledujte televizní vysílání v kterékoli místnosti bez anténní zásuvky. Doba, kdy bylo nutné umístit televizor v blízkosti anténní zásuvky, je už pryč. Do televizorů, které se dají nastavit jako streamovací klienti, můžete streamovat vysílání (prostřednictvím sítě LAN, powerline adaptérů, nebo dokonce Wi-Fi), převedené na signály internetového protokolu pomocí domácího streamovacího serveru, například televizoru nejvyšší třídy nebo set-top boxu.

• ok

• Kvalitní značka
    • Vyrobeno v ČR
    • TV Smart - stabilní systém
    • Velice jednoduché a logické ovládání

• - lehká,
    • - levná,
    • - vynikající obraz i zvuk
    • - snadné ovládání (výhoda všech tv panasonic)
    • - snadné ladění a stačí poměrně slabší signál pozemního digitálu
    • - DVB-T2
    • - někomu by mohl chybět SCART, ale já už ho nepoužívám

v době, kdy jsem ji kupoval, jsem u tohoto typunenašel žádné recenze (obrazovky 32,40 a 49 palců) , ale potřeboval jsem tv, kterou budou moct obsluhovat i mí staří rodiče, nebude mít zbytečně vysoké 4K - UHD rozlišení a zbytečné 3D a podobné věci, a bude umět DVB-T2. Překvapily mě technické údaje, které přesně odpovídaly mým požadavkům, a velmi nízká cena. S televizemi Panasonic mám velmi dobré zkušenosti už od dob Viera plazmy (prošly mi rukama 3). Televizi máme měsíc a jsme nadmíru spokojení.

• Pořádná televize ve střední cenové kategorii
    • Velká úhlopříčka
    • Full HD LED TV
    • Krásně se vejde na standardní televizní stolek díky bližší vzdálenosti nožiček TV, než tomu bývá zvykem
    • Dostatek HDMI a USB vstupů
    • Lehká televize i montáž
    • Velká pestrobarevnost obrazu díky LED technologii
    • S reproduktory nebo sluchátky má velmi kvalitní zvuk
    • Japonská kvalitní značka
    • Smontována v Plzni
    • Nedostatečná nabídka aplikací - využitelný je pouze Netflix a Youtube
    • Vyhledávání v zabudovaném prohlížeči sice funguje, ale je to jak za trest snažit se tam vyťukat hledaný výraz

V počátcích mého rozhodování o nákupu mé první televize jsem bral v úvahu především fakt, aby odpovídala dnešní době. Nekoukal jsem tedy po již zastaralých modelech a vybíral LED TV z aktuální nabídky.

Věděl jsem tedy, že chci Smart TV, abych se mohl v pohodlí koukat na streamy filmů z Netflixu nebo na video tvorbu na YouTube. Nechtěl jsem výstřel dnešní doby - 4K TV - můj Xbox by tuto kvalitu stejně neposkytl a já osobně toto rozlišení považuji ještě za luxus. Přeci jen, taková televize stojí nemalé peníze.

Oproti jiným značkám má Panasonic obrovskou výhodu - jejich televize se pro evropské trhy montují u nás. Věděl jsem, že nákupem podpořím českou výrobu, takže jsem měl jasno. Zároveň podporuji japonskou elektroniku, která je pověstná svou kvalitou, takže jsem měl jasno. Nákupem jsem zabil dvě mouchy jednou ranou.

Zároveň jsem hledal televizi, která by se mi vešla na samostatný televizní stolek. To byl teprve oříšek. Většina Smart TV má nožičky umístěné na okrajích obrazovky, takže by se mi velká TV na starší stolek, který byl konstruován na vakuové CRT televize, vůbec nevešla. (Stolek má jen 80 cm na šířku.) Žádnou obývákovou stěnu nemám, takže nebyla jiná alternativa. Musel jsem jít naslepo, protože údaj jako je "rozteč mezi nožičkami" výrobci TV nikde neuvádí. Naštěstí, díky svým technickým vzdálenostním odhadům jsem zvolil právě tento model, který se mi na stolek vejde a ještě s reservou.

Smontovat televizi by nemělo dělat problému nikomu. K televizi je přiložen návod, který je i v češtině. Televizor je lehký, takže jsem přesvědčen, že finální smontování do provozního stavu zvládne i žena. Doporučuji televizi dávat do kupy s manuálem v ruce, ne jak já, co se na to snažil přijít sám a pak koukal, že "tam ten šroubek nejde našroubovat" a pak mě to teprve došlo - co se třeba podívat do návodu... Samozřejmě, že jsem to dělal špatně...

Teď k samotné televizi. Její úhlopříčka mi naplno dává kvalitní obraz. Držel jsem se rádcem na Heuréce o velikosti televize - úhlopříčka TV má být v rozsahu 2x až 3x menší, než je pozorovací vzdálenost od pohovky - takže jsem zvolil tu nejbližší vyšší velikost. Co se týká velikosti obrazovky, nemám výtek.

Barevnost a celkově pestrost barev prošla těžkou zkouškou. Jakožto dlouholetý fanoušek japonské animované tvorby vím, co po obrazu chci. Jas, kontrast a pestrost. LED TV splnila vše na jedničku - je ověřeným faktem, že LCD a plasma je už v tomto prostě mrtvá.
    Když už je tu řeč o obrazu, zmíním se i o zvuku. Zabudované reproduktory jsou tak leda k smíchu, když ale dokoupíte reproduktory v nákupní hodnotě do tisícovky (v sytému 2.1), odhalíte skutečnou kvalitu zvuku, co televize nabízí. Často na filmy a seriály koukám se sluchátky, kde je slyšet vše krásně kvalitně.

Televizní vysílání nepřijímám, koukat na reklamy nemám čas a na česky dabované filmy taktéž ne. Vystačím si s placenými streamovacími službami. Pro ty z vás, co mají rádi filmy v češtině, televizor disponuje i aplikací VOYO, ale já jim na něco takového zvysoka kašlu. (Ano, jsem filmový fajnšmekr.) "Hezky česky jen film český", jak se v naší filmové komunitě říká.

Internetový prohlížeč v televizoru nevyužívám, to se raději zvednu z gauče a sednu za netbook nebo desktop. Nemám nervy na to, abych hledaný výraz vyťukával několik minut...

Za mě tedy velká spokojenost!

• kvalita provedení
  • , zakoupeno v PanaStore.cz

Kvalitní výrobek za rozumnou cenu.

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Bez komentáře