Recenze Panasonic TX-58DX750E

• vybavenost konektory
  • celková konektivita televizoru
  • vše v CZ jazyce
  • kvalita zvuku
  • občasný chaos v orientaci v operačním systému
  • menší podpora kodeků
  • myslím si, že HDR není úplně 100%

Tuto televizi jsme si vybrali z důvodu přítomnosti 100Hz panelu, který zaručí snad porovnatelnou kvalitu s naším starším plazma televizorem, ale vypadá to i tak hezky. Občas mám pocit, že naše o 9 let starší plazma Panasonic umí stejný obraz i se svým HD Ready, nicméně je třeba brát v potaz odlišnost těchto dvou technologií. 4K jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, nicméně upozorňuji budoucí majitele, že k požadovaným výsledkům nestačí jen vyměnit TV, ale i HDMI kabely musí odpovídat příslušnému standardu.
Vadí mi celkový chaos ohledně přehlednosti s použitými panely, kdy zákazník neví, jestli kupuje základní 50 Hz, nebo již koukatelných 100 Hz. Nelíbí se mi politika, kdy se Vám snaží podstrčit, že TV ma 1800 Hz apod., přitom se jedná o obyčejný dopočet. Všem tedy DŮRAZNĚ doporučuji, aby své peníze vyhazovali opravdu za kvalitu, nikoliv za podprůměr. Určitým pomocníkem Vám v tomto případě může být funkce aktivní 3D technologie, která ke své správně funkci potřebuje právě onen 100 Hz panel, tudíž se dá předpokládat, že i jiné TV s touto technologií mají právě v základu onen 100 Hz panel. Nejsem vyznavačem 3D, proto nemohu potvrdit nebo vyvrátit, jak tato technologie na této TV funguje.
S produkty Panasonic jsem obecně dlouhodobě spokojen, ani jeden jsem nikdy nemusel reklamovat a když jsem poprvé před 9 lety vybavoval svou domácnost, všechny Panasonic záležitosti v našem obýváku stále bez problému fungují, jen hold doba pokročila a dnešní produkty nabízejí víc.

Ladění stanic: Jednoduché
Nastavení parametrů: Jednoduché
Kvalita zvuku: Kvalita zvuku mě mile překvapila
Viditelnost za denního světla: Výborná

Samsung UE65MU7002