Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Televize

Jak vybrat plazmovou televizi?

Před výběrem konkrétní televize je dobré si promyslet, co od ní vlastně očekáváte. Kam chcete televizi umístit? Díváte se spíše na televizní vysílání, nebo na filmy na DVD? Poradíme Vám podle kterých kriterií vybírat.

Rychlé odkazy:
Nejlevnější plazmové televize do 15 000 Kč
Plazmové televize s velkou úhlopříčkou
Nejoblíbenější plazmové televize
Odkazy na osvědčené výrobce: Panasonic, Samsung, LG

Jakou vybrat uhlopříčku?

Velikost televize již v dnešní době není závislá na velikosti místnosti, jelikož plazmové televize jsou vyvinuty tak, aby bylo jejich sledování zdravotně nezávadné i z blízké vzdálenosti. Při sledování běžného TV vysílání postačí televize s uhlopříčkou do 94 cm. Pro sledování filmů doporučujeme uhlopříčku co největší (127-160 cm), aby takový byl i zážitek. Nezapoměňte, že vzdálenost od obrazovky by měla být cca 2-3 násobek její uhlopříčky. Velká televize v malé místnosti může nadělat více škody než užitku.

 

Full HD nebo HD ready?

Pokud  nejčastěji sledujete běžné pozemní digitální vysílání naprosto si vystačíte s HD ready, ale nemusíte se s ním bát ani filmů na DVD. Full HD je výhodné pro sledování filmů na Blue-ray nosičích a satelitní vysílání ve vysokém rozlišení, kdy kvalita obrazu je maximální.

 

Jaký formát obrazovky zvolit?

U televizí existují dva formáty 4:3 a 16:9.  U plazmových televizí se využívá jíž jen formát 16:9, jelikož do budoucna přejde i veškeré  televizní vysílání na širokoúhlý formát.

 

Kolik zvolit konektorů?

S vyšším počtem konektorů rozhodně neprohloupíte, avšak je třeba se rozmyslet, kolik jich ve skutečnosti využijete. S vyšším počtem konektorů roste totiž i cena televize.

 

Je třeba digitální tuner?

Pokud si pořídíte kabelovou či satelitní televizi, pak není třeba digitálního tuneru, avšak pokud budete sledovat programy běžnou anténou, pak je zapotřebí zakoupit televizi s digitálním tunerem (set top boxem).

 

Funkce HBBTV

Hybridní televize kombinuje televizní vysílání s internetem a umožňuje tak uživateli využívat televizor pro příjem dalšího interaktivního obsahu. Interaktivním obsahem myslíme např. dodatečné informace o právě vysílaném sporotvním zápase a s tím související podrobnosti o právě hrajících hráčích. Dále pak další informace a nabídky ze strany poskytovatele: soutěžní otázky, ankety, videa, vylepšený teletext, přehlednější programový průvodce aj. HBBTV může být distribuováno skrze televizní vysílání v těchto formátech: DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C.

 

Vybrat Plazmovou televizi podle parametrů

 

Porovnat televize