Samsung UE40J5202

Záznam na USB
Hotelový mód

• , zakoupeno v OKAY.cz

• krásný obraz a vyhovující uhlopříčka

Televizor značky Samsung máme již v pořadí třetí a jsme velice spokojeni.První v pořadí hraje bez poruchy 10 let a protože byla uhlopříčka pouze 65 cm,přemístili jsme ho na chalupu.

• Pěkný obraz
    • příznivá cena

Po naladění stanic nám delší dobu trvalo, než jsme seřadili jednotlivé programy za sebou, tak jak jsme byli zvyklí u původní televize. I náš starší televizor má značku Samsung. Máme ho již více let, stále je bez závad či jiných problémů. Nový jsme kupovali proto, abychom měli větší obraz.

Úhlopříčka obrazovky
LAN konektor
Podpora kodeku H.265 HEVC
Záznam na USB
Hotelový mód

Úhlopříčka obrazovky: 101 cm 40"
Rozlišení displeje: Full HD
Distribuce: oficiální ČR
Televize pro náročné: Ne
Barva TV: černá

Poznejte novou realitu v rozlišení Full HD
Vychutnejte si dosud nejlepší úroveň realističnosti domácí zábavy. Díky dvojnásobnému rozlišení v porovnání se standardními HD televizory nabízí Samsung FHD TV úžasný zážitek ze sledování, při kterém vás obraz doslova vtáhne dovnitř a naprosto vás pohltí. Jakmile poznáte ostrost a živé barvy Full HD obrazu, vaše oblíbené televizní pořady už nikdy nebudou stejné jako dřív. Objevte realitu ve skutečně vysokém rozlišení.

Zářivější barvy přispívající k vyšší kvalitě obrazu
Pokročilý algoritmus pro vylepšení kvality obrazu technologie Wide Colour Enhancer od společnosti Samsung dramaticky zlepšuje kvalitu obrazu a odhaluje skryté detaily. S technologií Wide Colour Enhancer budou všechny barvy maximálně realistické.

Sledujte filmy z USB flash disku
Díky technologii ConnectShare Movie stačí k televizoru připojit USB flash disk či pevný disk a budete si moci ihned užívat svých filmů, fotografií či hudby. Nyní si na televizoru můžete vychutnat širokou škálu obsahu přímo z pohodlí obývacího pokoje.

Plnohodnotný multimediální zážitek v pohodlí obývacího pokoje
Díky vstupním portům HDMI High Definition Multimedia Interface televizor Samsung promění váš obývací pokoj na zábavní multimediální centrum. Rozhraní HDMI poskytuje vysokorychlostní přenos digitálních dat ve vysokém rozlišení z více zařízení přímo do vašeho televizoru.

Specifikace

• příznivá cena

• skvělý obraz
    • DVBT-2 tuner
    • jednoduché ovládání
    • konečně TV, která nemá žádnou rušivou diodu na svém panelu
    • má wifi
    • má sice USB vstup, ale pouze pro přehrávání - nahrávat z TV na USB neumí
    • nemá scartku
    • bohužel, k televizi není tištěný manuál
    • nemá podstavec uprostřed, tudíž se nevejde na malý stolek

Původně jsme chtěli jen "obyčejnou" Full HD televizi s 80 cm a vstupem na USB. Ale v poměru cena x výkon u nás vyhrála tahle. Navíc tato TV má i DVBT-2 tuner, který bude potřeba do budoucna, což jiné za tuto cenu nemají. SMART funkce jsou v našem případě úplná třešnička na dortu :) Internet díky zabudované wifi v TV šlape jako hodinky (nevýhoda je jeho zdlouhavé ovládání přes ovladač). Ostatní SMART funkce jako přehrávání videí z Youtube, Streamu a dalších, Screen Mirroring jsou bezvadné.Kvalita videí z netu je na TV super! (očekávala jsem rozhodně horší). Prostě nároční uživatelé si přijdou na své.

Trochu jsme se báli podstavce (nožky na každé straně), že se nám nevejde na stolek, ale nakonec v pohodě. Nevýhoda může pro někoho být i manuál TV, který není v tištěné podobě, ale najdete ho pouze po připojení TV k wifi jako e-manual přes tlačítko na ovladači. Jestli se dá stáhnout někde na netu jsme zatím nezkoumali. Že nemá TV scart, to jsme věděli už před koupí, ale nijak nám to nevadí. Přes HDMI kabel jsme DVD přehrávač připojili bez problémů. Takže moje uvedené zápory jsou pro nás jen nepatrné "mušky" :)

• , zakoupeno v EURONICS

• perfektní obraz, ale to jsem od Samsungu očekával. Je to již druhá televize od stejného výrobce.
    • -nemá přípojku scart, takže je trochu problém s připojením staršího videorekorderu. ale s tím už jsem to dle popisu kupoval
    • - má sice 3x HDMI, ale každý je pro vstup jiného druhu signálu
    • - trochu problém s přejmenováním a seřazením kanálů po automatickém naladění

vybíral jsem na základě toho, aby měla DVBT-2, bez specialit obrazu D či 4K, který při příjmu přes antenu nepoužiji. Jediný problém bude připojení staršího videorekorderu, který má pouze vstup a výstup scart. Bude nutno zapojit přes převaděč. Ale pořád to lepší řešení než koupit nový recorder. Mým potřebám plně vyhovuje. obraz je ostrý, což jsem po zkušenostech s TV stejné značky očekával. Speciality připojení přes internet jsem zatím nepoužil, mám ho jen krátkou dobu. Lze doporučit pro běžného uživatele pro příjem jen přes anténu.