Samsung UE55MU7072

HbbTV
LAN konektor
Záznam na USB

• , zakoupeno v Electro World

• PRODUKT VYBÍRAL SYN.SLEDUJI HLAVNĚ SPORT.

• Rychlost systému!
    • Rychlost načítání aplikací a přepínání mezi nimi
    • Hezký ovladač
    • Matnější obrazovka téměř bez odlesků
    • 2x20W je sice hezký údaj, ale oproti soundbaru/subwooferu je to zcela ploché bez jakýchkoliv basů
    • Časovač vypnutí - není nikde k dispozici pro rychlý přístup, musí se hodně hluboko do menu (celkem cca 15 kliknutí)
  • , zakoupeno v Electro World

• Chybí dotykový ovladač pro prohlížení webových stránek a při pohybu na externím HDD. Přiložený ovladač je opravdu krásný, ale minimalizace množství tlačítek komplikuje některé úkony

Obraz i zvuk super

Operační systém  Tizen

Tunery

Typ tuneru  DVB-T2 - HEVC, DVB-T, DVB-S2, DVB-C, Duální

Multimediální funkce

Multimediální funkce  Červené tlačítko HbbTV, Vestavěné WiFi, DLNA, Přehrávání z USB, Nahrávání na USB, Webový prohlížeč, Bluetooth, Herní režim (GAME MODE)

Aplikace  YouTube

Dynamický rozsah  HDR

Vstupy/výstupy

Grafické vstupy  HDMI 2.0, Komponentní

HDMI  4 ×

Ostatní vstupy/výstupy  USB 2.0, Digitální optický/Digitální audio výstup, LAN, CI / CI+ slot

USB  3 ×

Spotřeba

Spotřeba ve Stand-by  0,5 W

• , zakoupeno v Electro World

• PRODUKT VYBÍRAL SYN.SLEDUJI HLAVNĚ SPORT.

• Rychlost systému!
    • Rychlost načítání aplikací a přepínání mezi nimi
    • Hezký ovladač
    • Matnější obrazovka téměř bez odlesků

Obraz i zvuk super
    Naprosto jednoduchá instalace.

• , zakoupeno v Electro World

• velká obrazovka, výborný obraz

• kvalitní obraz v HD a UHD

• -Super obraz i přesto že display není quantum dot
    • -dobrý kontrast srovnatený se super tv jako je Sony Bravia KD-55XE9005
    • -Rozsah barev DCI P3 83,20% a 93,67% (přesto že není quantum dot)Model KS7002 s quantum dot předchůdce QLED má DCI P3 91,95% a 95,54%..rozdíl není zas tak velký
    • -Při porovnání s KS8002 mi příjde u MU7072 lépe prokreslený obraz v drobných detailech...model KS8002 jakoby nekteré detaily nezobrazoval..má ale lepší zelenou a bohatší barvy.
    • -Zdvojené tunery..konečně můžete koukat na jiný tv program než nahráváte.Má už i nový tuner DVB-T2 a má i satelitní tuner. Nahrával jsem i dokument na flash při vypnuté Tv a nebyl problém)
    • -Frekvence panelu realných 100HZ (lepší pro oči a rychlé scény)
    • -Rozlišení 4k
    • -HDR+
    • -Super černá...má VA panel ..při zapnutí HDR+ je černá ještě černější..ideální na sledování filmu Blu-ray v noci, ti co koupili LG s IPS mohou černou jen závidět :)
    • -Sjednocená kabeláž do jedné krabičky(možnost ukrýt nevzhledné kabely)a mít snadný přístup k základní konektorům a není potřeba lézt za TV.
    • -Nízká spotřeba energie
    • -za mne lepší zvuk oproti mé dosavadní TV samsung 4 serie (zvuk je hodně kritizován, ale mě vyhovuje a je do panelového obývacího pokoje akorát..super nastaveni optimalizace zvuku..dle mě ideální nastavení..pro rozmazlenější uši nabízí TV ekvalizér)
    • -pěkný design
    • -Odlesky od TV dle mne akorát..každý máme žaluzie...není to horší než u mé staré TV
    • -Pozorovací úhly...často kritizované..pro mne stejné jako u staré TV...dá se na to koukat i mírně ze strany..nevidím v tom problém..degradace tam nějaká je ale ne tak hrozná..všichni přeci stejně koukáme přímo před tv..a pokud si jdu pro neco do ledničky..obraz nezmizí :)...úplně ze strany snad nikdo nekouká
    • -Super Smart funkce a automatické aktualizace firmwaru.
    • -Při filmech i super titulky..krásně velké..naopak jsem je musel zmenšit.
    • -Ovladač jednoduší ale velmi intuitivní.
    • -Možnost uchycení na stěnu VESA.
    • -Připojení Bluetooth sluchátek.
    • -Lepší i SD obraz jak u mé staré TV, je ostřejší..ale nedokonalosti jsou více vidět a to kvuli uhlopříčce 139cm narozdíl od mých starých 102cm..za mě spokojenost a strašák že je obraz SD u 4k tv děsný se nekoná :)
    • -4k obraz a HD jsou vynikající
    • -Modely MU7002 a 7042 a 7072 jsou totožné jen se liší barevným provedením!
    • -Nemá panel quantum dot přesto že se jedná o nástupce KS7002
    • -Nižší jas než KS7002
    • -Není 3D (myslím že je to škoda že to není standart když už se to jednou pustilo do světa)
    • -Nemá výstup pro sluchátka..pro lidi co mají drátová kvalitni sluchátka problém...budou muset koupit převodník z optiky na výstup se sluchátky..doporučuji FiiO D03K TAISHAN...pokud pořebujete dva optické digitalní výstupy(jako já :) ) musíte rozdvojit výstup pomocí redukce..pozor musí být napájená jinak bude nefunkční na obou zař. současně!. Použijte HDMI splitter Toslink SpeaKa hold redukce na redukci :).... vyřešeno mají ty co mají av receiver
    • -Jeden optický zvukový výstup(pokud nemá výstup na sluchátka slušelo by se dát dva)
    • -klasicky mizerné nastaveni obrazu z výroby.
    • -cena..(když nemá quantum dot..mohla by být cena nižší)

Za mne kvalitní nástupce svého předchůdce KS7002.
    MU7072 má dle mne ostřejší obraz s více drobnými detaily a reálnější barvy a kvalitnější konstrukci..(neměl by se tak odlepovat zadní dekl)...má ale menší barevné spektrum..zvláště u zelené a modré než ma KS7002..tam mi ale příjde zelená už moc fosforová a modrá moc přestřelená.
    Porovnat mužete sami na youtub..najdete video s názvem "SAMSUNG KS8000 (2016) vs SAMSUNG 55MU7005 (2017)"
    Model 7005 je označení v Německu a je stejný jako u nas mu7002 a 7042 a 7072 a model KS8000 je vylepšený KS7002..Pozor v USA se model mu 7002 značí MU8000.
    Rozdíl v obraze ks7002 a mu7002 není nějak velký..dokonce mi přijde občas lepší než u vychvalované ks7002..jsou tedy velmi vyrovnané.Model ks7002 využívá panel s quantum dot (v podstatě podobné novým QLED) a model MU7002 využívá panel 4K Color Drive Extreme což je na MAX vylepšený LCD panel který se používal před QLED a quantum dot..MU7072 má pouze o 10% menší barevný rozsah než QLED!
    Pokud zapnete u Mu7072 HDR+(musíte ho řádně nastavit)..pak si zapnete vetší barevný rozsah DCI P3 a budete mít lepší barvy i černou a film pak dostane lepších výsledků ale vzhledem k nižšímu jasu TV je dobré sledovat HDR+ jen v noci.
    Dopuručuju nastavit Dynamicky režim-podsvícení 19(20 moc řeže do očí),Jas -5 ,kontrast 100,ostrost 65,barvy 63,odstin z50/č50,použ.nast.obrazu všechny zdroje,Vyčištění digit signalu zapnuto,Nastaveni Auto motion 10 a 3,místní ztmavení -vysoký,zvýraznění kontrastu -vysoký.Filmový režim -auto2,teplota barev-standartní,vyvážení bílé..nechat,Bt 1886 nechat 0, RGB vypnuto,koloremitrický prostor -přirozený.(za mne nej.V nastavením obecné v eko nastaveni zapnout senzor a dat minimum 13. zbytek dle libosti.
    U zapnutí HDR+ se změní nastavení a je třeba znovu nastavit pro HDR!(take v dynamickem režímu!)tzn po zapnutí HDR+ nastavit režim dynamický na : Podsvícení 20, Jas 0, kontrast 100, ostrost 61,barvy 53 až 63(dle filmu)(u 4k demo videa jsem dával i 71),Odstín z50/č50, Použ.nast.obrazu - vsechny zdroje, Vyčištění dig signálu zapnuto., Nastavení Auto motion 10 a 3 nebo vypnout.,Místní ztmavení vysoký, Zvýraznění kontrastu - nízký(v tmavých scénách mi přišlo už moc ale mužete klidne vysoký),Filmový režim- auto2, Teplota barev -teplé nebo standartní(jak kdo má rád).,Vyvážení bílé nechat,Gama BT1886 na 0, Režim rgb vypnuto.,Kolorimetrický prostor - vlastní nastavení...rozsah barev vybrat DCI-P3!
    Snad to někomu příjde vhod sám jsem s nastavením obrazu na dokonalý hodně bojoval :)

• spokojený
  • Luxusní obraz pokud sedíte přímo před ní, ale také horší pozorovací úhly a podprůměrný zvuk. Pozor na to že modely s úhl...

Zobrazit celou recenzi na www.covybrat.cz