Sharp LC-40LE630E

3D televizory
4K televizory
18 kg

• , zakoupeno v ePROTON.cz

• Tenký rám, velmi kvalitní obraz.
    • Obtížnější volba programů na DO za tmy (málo zvýrazněno tlačítko č. 5).

Z mého pohledu velmi kvalitní televize za přijatelnou cenu. Rozhodně doporučuji.

• , zakoupeno v ePROTON.cz

Produkt bych doporučil, je to v podstatě ve své třídě velmi slušná televize, nejsem odborník

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Má druhá televize téže značky,zatím bez žádných závad.
    • Není v balení držák na zed

4K televizory
18 kg

• Full HD LCD TV
  • 1920 x 1080
  • Velikost obrazovky 102 cm (40"")
  • Systém podsvícení EDGE LED
  • Teletext - Paměť 1000 stran
  • ultratenký design
  • Provedení: černé

2zákazníci nedoporučují produkt

• Naprosto skvělý obraz i v SD.
    • Smart tv.
    • Energetická třída A+.
    • Vyrobené v Japonsku.
    • 3 roky záruka.
    • Za cenu kolem 13 tisíc není co vytknout.

Samsunga jsem vystěhoval z obýváku do ložnice. Na seriály pro manželku stačí. Na sport mám Sharpku. Super obraz v HD, i v SD je překvapivě krásný.

• výborná viditelnost za denního světla
    • dobré zobrazení pohybu-vhodné i na sport
    • výbava
    • clouding(tak jako skoro každá led)
    • "omalovánky"z běžného dvd
    • u mého kusu tři vadné svítící subpixely v řadě
    • bzučí při určité ůrovni jasu,občas i píská
    • průměrný zvuk ,hlavně špatné "sykavky"
    • mizerné DO
    • pomalé reakce menu...
    • v základním nastavení "přirozeně modrý" obraz

Tato TV mě dost zklamala.Ještě bych ke kritice dodal že má velmi malé sledovací ůhly,tak 10° bez ztráty kontrastu a bar.podání,tak malé že pokud budete před tv sedět tak 1.5m ,což fullHD dovoluje,uprostřed uvidíte hezký obraz a po stranách již s horším kontrastem a namodralý :(.Tv tak max pro dva milence,pokud jste početnější rodina musíte si pořídit aspoň dvě pokud nechcete sledovat z boku humus :))).Tmavé scény ruší clouding v rozích a po stranách( dynamic backlight v praxi nepoužitelné-mizí spousta detailů,zkrátka moc ztmavuje).Nápisu made in Japan skoro nemůžu uvěřit,provedení působí průměrně,konektory se podezřele viklají )žádné uchycení v zadní stěně,jen přímo na desce elektroniky),hdmi3 při testování dokonce vypadával obraz.Zvuk je podivně řešený-tzv. woofer hraje skoro celé pásmo a je napravo,sice ho doplnují 2 minirepráčky po stranách ale zvuk i tak vychází jakovy víc zprava-všiml jsem si v podstatě hned po zapnutí.DO má malinké tuhé tlačítka a není moc přehledné,divný pocit z ovládání dovršuje pomalé menu :(.Vzhledem k zmiňovaným nedostatkům už mi připadlo zbytečné řešit další věci jako třeba vybavenost televizoru.Nakonec jsem (naštěstí) vrátil a pořídil (byť o pár tisíc dražší) plazmu Panasonic,což je obrazově i provedením jiná liga,o poznání lepší je i zvuk(nemusím aspoň pokaždé zapínat av-receiver),nemluvě o přehlednosti a rychlosti menu.Toliko ke zkušenosti s "moderní" japan led tv :)))

• spotřeba
    • obraz,zvuk

Běžná ,relativně levná celoplastová spotřebka pro méně náročného uživatele,na občasné kouknutí na zprávy nebo telenovelu postačí.Většina lidí tu řeší blbiny jako přehrávání z usb,internet apod. ale to o co by mělo jít u tv především,tedy obraz už ne.Že se moc nedá dívat např . na nějaký temný horor díky šedavým flekům po obraze a že zvuk zní hůř než u tranzistoráku za pár stovek už moc lidí asi nevnímá,holt jste si na tu současnou spotřební kvalitu asi zvykli...ano,uznávám film v HD vypadá pěkně ale musíte být přesně v ose televizoru,stačí malá odchylka a obraz ztrácí kontrast a fialoví(modré led podsvícení-bleee),připojení ke kvalitní aparatuře pro slušný zvuk je pak nutností.

• , zakoupeno v ePROTON.cz

• Tenký rám, velmi kvalitní obraz.
    • Obtížnější volba programů na DO za tmy (málo zvýrazněno tlačítko č. 5).

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Má druhá televize téže značky,zatím bez žádných závad.
    • Není v balení držák na zed

• hezký vzhled,
    • mízká spotřeba
    • 3 roky záruka,
    • zatím nic

Po shlédnutí více TV v obchodě jasná volba.Váhal jsem mezi Samsung,LG,Panasonic Philips,ale Sharp to vyhrál.Někteří uživatelé psali o problemu s internetem.Měl jsem ho i já.Chvíli šel pak zase ne.Nakonec jsem ručně změnil server DNS a v pohodě.Můžete zadat DNS server Vašeho poskytovatele internetu anebo vyzkoušet Google DNS ,což je 8.8.8.8 nebo8.8.4.4..Obojí se mi osvědčilo jako funkční

• už mi běží HD kanály přes kabelovku a super obraz, zvuk
    • nejlepší je, že na začátku si nastavíte obraz a zvuk podle sebe, asi 6 obrázků, vždy levá a pravá strana a ptá se Vás, která se Vám líbí více, pak zvuk tři režimy. A když měníte osobní profil obrazu, mění se i profil zvuku.
    • HD film, je nejlepší sledovat při tmě na režim film.
    • byl jsem teď u našich a na jejich 66cm HD Ready obrazovce a DVB-T příjmu jsem se divil, co že to je? :)
    • Na obraz se lehce dá zvyknout a pak se díváte, když jedete v Tescu kolem výstavních 32" TV, co jsou to za malé atrapy.
    • občas vypadává internet, že ho ani nezapnu, a IP je v pořádku

Pro Martina: Vybíral jsem z těchto TV:

Samsung UE40D6100
    Samsung UE40D6000
    Samsung UE40D5500
    LG 42LW4500
    LG 42LW5500
    Philips 42PFL7606H
    Philips 42PFL7606K

Znovu bych šel koupit SHARP a uvažuji o tomto do budoucna, ale zatím jsem sytostí a hloubkou zvuku spokojen.

Můžete se ptát: [email protected]

Dotaz na Michala: mezi jakými TV jste vybíral? Již delší dobu vybírám tv a stále nejsem schopen dobrat se výsledku, tak bych to rád s někým probral třeba po e-mailu.