Sony Bravia KD-55XE9005

Objevte zcela jiný rozměr obrazu. Díky skvělým detailům v rozlišení 4K, pětkrát vylepšenému kontrastu či dynamickému rozsahu HDR si užijete špičkově ostrý a čistý obraz. Televizor vyniká také svým krásným designem. Luxusní vzhled mu dodává minimalistický hliníkový rámeček, který maximalizuje plochu obrazu. Jistě oceníte i promyšlené maskování kabelů, které schováte do šikovného stojanu televizoru. Android TV nebo hlasové příkazy se zase postarají o intuitivní, rychlé a jednoduché ovládání.

Pětkrát vyšší kontrast

Nechte se vtáhnout do děje. Technologie X-Tended Dynamic Range Pro se postará až o pětkrát vyšší kontrast než u běžných LED televizorů. Vy tak můžete sledovat napínavé akční scény s ještě temnějšími detaily černé a naopak jasnějšími tóny bílé.

Druh televizorů
Android TV

• , zakoupeno v EMIKO

• Obraz
  • , zakoupeno v Electro World

Přijímač jsem zakoupil po přečtení mnoha recenzí a osobní návštěvě kamenného obchodu. Od TV jsem očekával rovnoměrné rozložení po celé obrazovce a její rychlou odezvu. Podle deklarovaných parametrů se zdálo že Sony Bravia KD-55XE9005 tyto parametry splňuje, a realita toto jenom potvrzuje. Museli jsme sice přejít na české satelitní HD vysílání, ale rozhodně to stojí za to. Zvláště nyní v době OH mám nekonečné možnosti si vychutnat rychlé pohyby sportovců zcela bez artefaktů, a skvělý rovnoměrně vykreslený obraz. Jak jsem zdůraznil, (skoro) plné využití je u HD. Přijímat s touto TV SD je dle mého soudu škoda peněz, i když artefakty jsou pořád menší než jsem viděl u jiných modelů v kamenném obchodě když jsem požádal o vypnutí od reality odtrženého 4K klipu a přepnutí na pozemní SD příjem. Jenom doufám že se dožiju komerčního 4K vysílání, který se zdá být v současnoti naprostou vyjímkou u některých satelitních promo stanic.

• , zakoupeno v Sony Center

• Android - možnost instalace množství aplikací.
    • Výborný obraz (triluminos, local dimming, barvy)
    • Bezproblémové ovládání TV a domácího kina (Onkyo) jedním ovladačem od TV.
    • Hlasové vyhledávání - funguje opravdu dobře v češtině i angličtině.
    • Perfektní přehrávání souborů mp4, mkv v HEVC a 4K
    • Množství možností detailních nastavení obrazu
    • Bezproblémové a rychlé ladění pozemní i satelitní TV - možnost velmi jednoduše uspořádat naladěné programy.
    • Horší pozorovací úhly - při pohledu "z boku" dochází k menšímů vyblednutí obrazu.

Z mého pohledu velmi kvalitní TV s vynikajícím obrazem, doporučuji.

Druh televizorů
Hotelový mód
Operační systém
Android TV

Věrné zobrazení

Děj jako by se odehrával jen několik centimetrů od vás. Neskutečnou přirozenost obrazu přináší 4K HDR Processor X1. Snímky ožívají větší barevností, kontrastem a hloubkou ostrosti, což poskytuje skutečnější zážitek při sledování jakéhokoliv programu.
Věrné zobrazení

Parádní detaily

Chcete si vychutnat super věrné zobrazení a dech beroucí detaily? Technologie kombinující podporu vysokého dynamického rozsahu HDR a rozlišení 4K Ultra HD přináší ještě lepší zobrazení barev, výraznější kontrast a neuvěřitelně jemný detail. Skvělé detaily podtrhnou zážitek ze sledování ale i z hraní. Televizor se stane perfektním parťákem pro konzole PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro. Vaše herní zážitky se tak umocní a díky dokonalým detailům vás zcela vtáhne do hraní.
Parádní detaily

Špičkový displej

Věrné zobrazení živých barev můžete obdivovat díky displeji Triluminos. Speciální systém podsvícení zabraňuje nepřirozenému přesycení barev a zobrazuje obrazy syté, přitom věrné. Technologie 4K X-Reality Pro s sebou přináší vylepšení každičkého pixelu, což ve výsledku zcela posouvá zobrazení, především kontrast, barvu a hloubku obrazu, na vyšší úroveň. Užijte si i vy královskou podívanou.
Špičkový displej

Nádherný design

Perfektní obraz není vše, čím televizor vyniká. Krásný elegantní přístroj se rázem stane i vaším oblíbeným designovým kouskem. Prémiový vzhled dodává minimalistický ráz a hlavně úzký hliníkový rám, který zbytečně nezakrývá větší plochu obrazovky, než je nezbytně nutné. Také se myslelo na všudypřítomné kabely. Nyní je zkrotíte pomocí speciálního držáku a jednoduše je ukryjete do stojanu televizoru.
Nádherný design

Ovládání hlasem s Android TV

Poručte si! Stačí vyslovit vaše přání a chytrá platforma Android TV provede daný požadavek. Již nemusíte zdlouhavě zadávat text oblíbeného filmu či pořadu. Prostě si řekněte, co chcete sledovat. Užitečná pomůcka hlasového vyhledávání pomocí Google ušetří čas. Nechte si také poradit. Jestliže hledáte inspiraci stačí zadat například „sci-fi“ a chytrý našeptávač zobrazí danou kategorii filmů či seriálů.
Ovládání hlasem s Android TV

Vylepšení obrazu

Technologie Motionflow XR se postará o perfektně ostré detaily i při svižných akčních scénách. Toho je docíleno například vkládáním záběrů navíc mezi původní záběry nebo vkladu černého snímku. O vylepšené barvy a skvělý kontrast se stará vylepšení obrazu pomocí funkce HDR.
Vylepšení obrazu

Nekonečné možnosti zábavy

Služba Netflix ví, jak maximalizovat zážitek ze sledování. Rozezná a doporučuje totiž televizory s vysokým rozlišením, výkonem a chytrými funkcemi. Veškerý obsah z vašich oblíbených kanálů či osobních zařízení je možné jednoduše sdílet a přenášet pomocí funkce Chromecast built-in. Snadno tak obsah zobrazíte na obrazovce televizoru. Za pomoci podpory záznamu na externí pevný disk USB HDD již nezmeškáte žádný svůj oblíbený program. Stačí jeden stisk a nic už vám neuteče.
Nekonečné možnosti zábavy

Televize LED s rozlišením UHD (3840 x 2160 px). Úhlopříčka 55"/139 cm. SMART TV. Index kvality obrazu 1000. Technologie X-tended Dynamic Range Pro, 4K HDR, Triluminos. Wi-Fi.

Dokumenty

• kvalita obrazu
    • systém Android

TV se mi od začátku stále nečekaně restartovala (v průběhu filmu či pořadu se sama restartovala, což přeruší sledování na více jak minutu.. dvě).
    TV jsem reklamoval a byla v ní vyměněna základní deska. Po 12 dnech co mám TV opět doma se mi již restartovala 3x.
    Budu opět reklamovat a doufám, že i po třetí, abych mohl TV vyměnit za Samsung. Nebo jakoukoliv TV bez androidu.

• , zakoupeno v EMIKO

• Obraz

• -Perfektní HDR a 4K obraz
    • -Výborná černá s lokálním stmíváním Full LED (drtivá většina konkurence pouze Edge LED)
    • -Parádní barvy 10bit (nepřepálené)
    • -Android - téměř neomezené možnosti si s telkou pohrát, pokud se v tom trošku orientujete a jste technický typ.
    • -Jas je opravdu silný, někdy až moc. Večer vás nutí přivírat oči, pokud nastavíte vysokou hodnotu a objeví se velice světlá scéna, např. při reklamách.
    • -Dá se připojit klávesnice s myší a serfovat pohodlně na netu, netřeba mít PC
    • -3x USB
    • -4X HDMI
    • -Optický digitální výstup
    • -Velice kvalitní zpracování, nepůsobí plastově.
    • -CENA vs Výkon
    • -Ovládání telefonem
    • - Přesné hlasové ovládání
    • Z boku vybledlé barvy a také černá zšedne, ale já chci sedět u telky rovně a užít si obraz, nekoukám na ni z jiné místnosti :-)
    • Zvuk je průměrné chrastítko, ale kdo koupí něco podobného, ihned připojí na repro...

Telku jsem pořídil v akci za parádních 29990 a měl jsem ji v hledáčku už dlouho po přečtení různých recenzí. Po zapojení a jednoduchém nastavení v češtině mě opravdu překvapil krásný obraz s kvalitními detaily a hlubokou černou. Myslím, že za tyto peníze nekoupíte nic lepšího. Konkurence je leda u OLED, ale bohužel ty se vypalují, u LED toto nehrozí, proto jsem vybral tuto Sonku.
    Ostatní Televize při stejné ceně nenabízejí tak kvalitní obraz.
    Z počátku byla trošku lenivější, než jsem si ji vyladil a odinstaloval, nebo zakázal blbosti, které jsou v TV předinstalované. Pokud znáte Android, zapněte si "vývojářské možnosti" a omezte procesy na pozadí, TV se o dost zrychlí (není to 8-jádrový tablet, ale TV, na to je třeba myslet)

Vše přehrává bezvadně, zatím jsem nenarazil na problém včetně náročných HEVC x265 kodeků v kvalitě i přes 30Mbit.

TV chutná pouze kvalitní signál od 720p a výše, ale i s naši odpornou kvalitou obyč. televizních kanálů se snaží poprat, nikdy však nebudete mít obraz jako na 32 palcové TV ze tří metrů :-D

Přehrávám jak z USB pevného disku, tak z flash, nebo z přímo z internetu.

Velice doporučuji.

Profi recenze zde: https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e

PS. Moje žena po minutě testování řekla toto "to je moc, vypaluje mi to oči, jdu spát" :-D Takže jas je opravdu výborný...

Profi recenze zde: https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e

• při kvalitním signálu - net nebo satelit v HD či 4K-naprosto nepřekonatelný obraz v porovnání s 2r starou LG nebo Sansungem co mám
    • snad jen, že při přepínání kanálů není na ovladači tlačítko předchozího, zvuk z repro TV je maličko slabší, ale já ho stejně honím přes RV, takže to neřeším jinak jsem zatím na nic nenarazil

Dlouho jsem hledal, četl a srovnával LG, Pana, Samsung etc. pak jsem na AV manii našel hodně pozitivní hodnocení a srovnal to s recenzemi ostatních. Mám osobní zkušenost s LG a Samsung a jednu z nich jsem chtěl vyměnit. Odrazoval mě OS android, bál jsem se složitosti a pomalosti. Nakonec jsem 55XE9005 koupil a hned instaloval a byl relativní jednoduchostí a uživatelskou přívětivostí překvapen. Obraz Sony se signálem ze SAT či kvalitního z netu se Sams. či LG vůbec nebudu raději srovnávat - je to pecka!!! Černější černou jsem neviděl, kam se hrabe OLED. Vím, že hodnocení je vždy subj., ale i ostaní členové rodiny sami uznali, že je to jinde než stávající velká LG a vynaložené prostředky odpovídají kvalitě. Vřele doporučuji - za hodně peněz je to balík muziky.

• , zakoupeno v Electro World

• , zakoupeno v Sony Center

• Android - možnost instalace množství aplikací.
    • Výborný obraz (triluminos, local dimming, barvy)
    • Bezproblémové ovládání TV a domácího kina (Onkyo) jedním ovladačem od TV.
    • Hlasové vyhledávání - funguje opravdu dobře v češtině i angličtině.
    • Perfektní přehrávání souborů mp4, mkv v HEVC a 4K
    • Množství možností detailních nastavení obrazu

Z mého pohledu velmi kvalitní TV s vynikajícím obrazem, doporučuji.

• Lehké ovládání
    • Lehká instalace
    • Dobře zabaleno, nemusíte se bát objednat přes poštu
    • HDR + 4k
    • Černá, nemá takovou úroveň jako OLED, ale na LEDku vynikající
    • Zvládá hodně kodeků
    • Vzadu uchycení kabelů
    • Reproduktory (u těchto TV považuji za samozřejmost stejně vlastní domácí kino, ale někdo by mohl rýpat)

Pro tuto TV jsem se rozhodl po recenzi na RTING.COM
    Volil jsem primárně na hry (xbox one x) a po té na filmy
    Na standardní vysílání (skrze anténu) se nedívám, jelikož jsme 100 let za opicema s kvalitou rozlišení
    TV má externí napájecí zdroj, což nepovažuji za problém, jelikož uleví vnitřku
    Při opravdovém 2160p + HDR super zážitek, doporučuji Panet Earth ll nebo pro hráče Forza Horizon 7
    Kupováno za 31 500,- (pros. 2017)
    Pokud chcete nadstandard, a máte na tom co pustit, s touto TV určitě nešlápnete vedle

• Kvalita obrazu SD, HD, UHD
    • Ostrost a plynulost obrazu
    • Temná černá
    • Local Dimming
    • Kvalitní zpracování
    • Průměrné pozorovací úhly

velka obrazovka

• Nadprůměrná a všestranná televize. Vhodná na sledování filmů, hraní her a se slušným HDR. Má jen pár slabších stránek a ...

Zobrazit celou recenzi na www.covybrat.cz