Sony Bravia KDL-55W808

USB port
LAN konektor

• , zakoupeno v KASA.cz

• ovládání pomocí Android TV
    • nejnižší odraz světla v obrazovce (a to jsme testovali několik typů televizorů)
    • perfektní obraz
    • Android TV není ani zdaleka ještě tak kompatibilní s androidem např v mobilu
    • Nelze instalovat nebo zařadit do standardní nabídky potřebné alikace (např. prohlížeč)
    • Předinstalovaný Web prohlížeč se velmi špatně ovládá

Frekvence zpracování obrazu

Motion flow XR 1000Hz

TV tuner 1x DVB-T, 2x : DVB-T2, DVB-S,   DVB-S2, DVB-C, CI+, Analogový

Multimediální funkce

Wi-Fi®, Wi-Fi® Direct, LAN, Home   Network, MHL, NFC, hlasové vyhledávání, zrcadlení obrazovky, Sony   Entertainment Network, webový prohlížeč, TV SIDE VIEW, One-Flick   Entertainment

Smart TV

ANDROID TV, Google Cast ready, Google Play

Grafické výstupy 4x HDMI, 1x hybridní kompozitní + komponentní, 1x SCART

Ostatní vstupy/výstupy

CI+, Bluetooth(HID/HOGP/3DSP/A2DP/AVRCP/HSP/HFP/SPP), 1x Ethernet, 1x sluchátkový výstup, 3x USB, 1x výstup audia, počítačový vstup HDMI, 1x AC adaptér

Výkon reproduktorů 2x 10 W

Barva černá

Rozměry TV s podstavcem (š x v x h 123 x 75,3 x 21 cm

Rozměry TV bez podstavce (š x v x h) 123 x 71,5 x 6,1 cm

Přepravní rozměr 132,8 x 82,8 x 16,9 cm

Hmotnost 18 kg se stojanem

Tento nový LED televizor z řady Sony Bravia AndroidTV, je kombinací elegantního designu a úžasné kvality obrazu využívající nejmodernější technologie. Právě proto je považován za jeden z nejžádanějších televizorů   na trhu, a značka SONY tím opět     potvrdila, že ve vývoji a výrobě televizí patří k naprosté špičce! Díky vestavěnému WiFi a nově instalované platformy ANDROID TV si nyní můžete neomezeně užít obrovské množství aplikací běžně dostupných v GooglePlay na velké obrazovce. Jednoduchým spárováním AndroidTV s vaším chytrým telefonem docílíte pohodlného       zobrazování a přenášení dat ze svého mobilního telefonu na obrazovku.

Sledujete obraz ve vysokém rozlišení

Dopřejte si pohled sledovaného pořadu ve Full HD kvalitě s dokonalým rozlišením, nabízející vám spousty detailů.

Vylepšete si každý obraz až na rozlišení 4K

Zažijte vzrušující svět mimořádné zřetelnosti díky naší doposud nejvýkonnější technologii zpracování obrazu až na rozlišení 4K. Jednotlivé části každé scény se analyzují a      porovnávají se speciální obrazovou databází, která odděleně řeší strukturu: kontrastu, barvy a okraje. Výsledkem jsou vynikající, živoucí detaily ať sledujete jakýkoliv pořad.

Motionflow XR

Ať už sledujete cokoliv, díky technologii Motionflow XR si můžete na obrazovce vychutnat neuvěřitelně plynulé, dynamické, akční scény. Tato      inovativní technologie vytváří a sama vkládá záběry navíc mezi ty původní. Ve zlomku sekundy porovnává nejdůležitější vizuální faktory v řadě záběrů kde v sekvencích chybí akce. Přenášený obraz je tak urovnán do dokonalosti a vy si tak můžete     naplno  vychutnat rychlé akční záběry.

Stvořeno k dokonalému poslechu

Zvuk stejně živý jako obraz. Technologie ClearAudio+ dokáže vyladit zvuk televizoru na působivý, citově obohacený zážitek, který vás zdánlivě odklopí. Poslouchejte hudbu,     dialogy a prostorové efekty s větší čistotou a zřetelně bez ohledu na to co právě sledujete.

Platforma ANDROID nyní i ve Vaší televizi!

Váš televizor SONY Bravia je nyní ještě chytřejší. Pomyslete na všechno, co rádi děláte na svém chytrém telefonu nebo tabletu a nyní si vše      dopřejte na velké, krásné obrazovce. Váš nový televizor SONY a platformou Android TV, Vám umožní připojení a potěšení z jakéhokoliv obsahu

Google Cast

Vychutnejte si filmy, hudbu a fotografie na své Android TV. Jednoduše odešlete obsah ze svého Android , iOS mobilního zařízení na velkou obrazovku a prohlédněte si vše v plném rozlišení.

Funkce hlasového vyhledávání

Řeknete své televizi co Vás zajímá, co chcete vidět nebo jaký film chcete najít. Android TV najde vše.

Svět plný aplikací a her

Objevte nové hry, videa a aplikace ve stále rozšiřující se nabídce Google Play. Nyní si vše můžete vychutnat na velké obrazovce.

• Hodnocení energetické třídy: A+
  • Velikost obrazovky (úhlopříčka): 55", 138,8 cm
  • Spotřeba energie (během provozu / standardní): 75,0 W
  • Roční spotřeba energie: 104 kWh
  • Spotřeba energie (pohotovostní režim): 0,50 W
  • Rozlišení: Full HD (1920 x 1080)

• Nádherné podání obrazu, co já viděl tak i ve srovnání se Samsungem, vysoký dyn. kontrast, široká možnost nastavení obratu až do detailů pro každý vstup signálu zvlášť..
    • Občas jsem zachytil výtky k pozorovacím úhlúm, za mě jsou naprosto perfektní i při sledování TV od stolu z vedlejší kuchyně..měl jsem z toho obavy, ale naopak jsem tím mile překvapen..
    • Zvuk je pro béžné sledování TV určitě dostačující, pokud připojím domácí kino 5.1 je to samozřejmě znát, ale převážně sledujeme TV na standardní repro..
    • TV je velmi hezká, tenký rámeček, skvělý design, zajímavý stojánek v kouřovém chromu
    • Android funkce - již celkem dost aplikací,včetně her pro děti, Google play..
    • Internet, Youtube a další zdroje videosignálu, např. centrum KODI.
    • Z vidoformátů přehraje snad vše, ještě jsem nenarazil na něco co by nehrálo, používám externí HDD 320GB.
    • Výborný TV tuner - SD signál dobrý, HD signál vynikající..
    • HbbTv pro živé sledování TV obsahu či pořadů které jste nestihli v reálném čase zhlédnout
    • Zrcadlení android přístroje na obrazovku TV, přenesete veškerý obraz z vašeho chytrého telefonu na velkou obrazovku TV, můžete sdílet svůj obsah např. při návštěvě známých či rodiny.
    • Občasné, náhodné restartování Androidu TV, asi tak 1x týdně...
    • Když se mi to stalo poprvé, měl jsem trochu obavy. Problém by byl, pokud by se to stávalo častěji, což se neděje.
    • Naopak Android je velice svižný bez sekání..
    • Složité třídění naladěných programů, řešitelné přes aplikaci v PC viz. dřívější recenze.

Za mě jedna z nejlepších Full HD televizí. To nejdůležitější co jsem já od TV chtěl bylo podání obrazu při běžném sledování pozemního dig. vysílání a tam si myslím, že nemá moc konkurenci.
    Nechal jsem si na prodejně provést srovnání se Samsungem 6282 a měl jsem velmi rychle jasno, kterou koupit.
    A i teď doma, přes svátky plné krásných televizních programů si každý den říkám dobře jsi tv vybral.
    Full HD videa z Youtube a nebo filmy z HDD 1080i jsou na tom samozřejmě ještě o dost líp.
    Kdo nepotřebuje nic dokazovat svému okolí koupí TV ve 4K, na které pak stejně v tomto rozlišení nebude mít co pouštět (film Full HD má 5-10 GB, 4K má min. 30GB), tak je to TV určitě minimálně v TOP 5.
    Navíc hlavní rozdíl rozdíl je pak i ve vzdálenosti sledování TV, kde u 4K se vzdálenost zmenšuje. Ale já na 55" koukám z asi 3,5 m a sedačku k TV určitě do budoucna přisouvat nebudu :)

• android funkce, rychlost
    • kvalita obrazu (az po vyladeni) vzhledem k LCD technologii je vyborna
    • VA panel (pro nekoho muze byt nevyhoda)
    • design, provedeni
    • zvuk je opravdu spatny
    • ovladani je nelogicke, slozite
    • preskupeni programu podle sebe je na pul dne, export>uprava v sonyeditor>import nezvladne kazdy
    • nekomu muzou vadit horsi pozorovaci uhly VA panelu

tuhle TV jsem koupil jako vymenu za plazmu Panasonic, ktera mela pro me dokonaly obraz - nadherne podani cerne, rychla, nic jako maznuty obraz jsem na ni neznal. bohuzel uz byla mala.

vzhledem k tomu, ze dnes uz plazmu nekoupite, nezbyva nez LCD (OLED je za nesmyslne penize). obaval jsem se kvality obrazu, zejmena podani cerne a ostrosti pohybliveho brazu.

po prvnotnim zapnuti (tedy az po tom, co se cca hodinu updatoval OS v TV) me obavy presly v uprimne zdeseni. rozmazana omalovanka... TV ma (oproti plazme Panasonic) opravdu siroke moznosti nastaveni obrazu, barevneho podani, vylepsovacu a zhorsovacu obrazu, doostrovacu, rozmazavacu atd. dohromady asi 25 moznosti, co kde nastavit kolem obrazu. po nejakem googleni a asi hodine smudlani s TV jsem se dostal do stavu, ze si skoro rikam, ze to ma lepsi obraz nez plazma. primo zapnute vedle sebe jsem je radeji nemel, ale obraz je skutecne pekny i z bezneho dvb-t (samozrejme neni superostry, jako fullhd). kdyz to nakrmite kvalitnim videem, je to jeste o ligu lepsi.

TV ma VA panel, ktery ma oproti IPS daleko lepsi kontrast, ale trochu horsi pozorovaci uhly. letosni modely maji uz IPS. dokonce i v tmavych scenach se neztraci kresba a vsechno se nesleva v jeden cerny flek, jako je bezne u jinych LCD TV. ani naznak zabarveni obrazu do modra. cerna je skutecne cerna (skoro..).

tak nakonec za obraz, vzhledem k tomu ze je to LCD za 20 litru, davam 100 bodu.

pozorovaci uhly - realne bez viditelneho zhorseni obrazu je to od stredove osy tak 30 stupnu na kazdou stranu. pak zacina obraz sedivet a ztraci se barvy. pokud by na to chtel nekdo koukat z vetsiho uhlu, je pro nej VA LCD nevhodne, me to nevadi.

design - subjektivni vec, ale pro me je hezky, tenoucky ramecek, tvari se jako kovova. zato dalkove ovladani je obycejne, plastove, lehoucke a pusobi hrozne lacine.

zvuk - jako z plechovky. snazil jsem se doladit, podobne jako obraz, ale bohuzel, takoveho zlepseni jsem nedosahl. stale je to nic moc, zejmena pokud byste chteli vyssi hlasitost. pokud zvuk filmu prozenete domacim kinem, tak ok. jenze na TV z vetsiny bezi bezne vysilani a tohle poslouchat pres externi audio neni uplne ideal. zajimave je, ze na nekterych programech je to celkem ok, zatimco jinde je to horsi. pripadne podle typu programu - typicky vecerni zpravy na tv nova, tam je hlas moderatoru ze studia priserny. jak pusti reklamy, je to ok. zacinam zvazovat nakup sony soundbaru a mam pocit, ze mozna byl zvuk TV udelan neumerny kvalitam obrazu presne z tohoto duvodu.

android - obcas jsem v recenzich cetl, ze si na ti lidi stezuji, ze se to seka, je pomaly. nemam takovou zkusenost, naopak. lita to jako drak. nemam ovsem TV zaplevelenou spoustou aplikaci z marketu a mam posledn iverzi SW.

prehravani multimedii - domaci NAS si to naslo hned, s prehravanim multimedii neni absolutne zadny problem. nainstaloval jsem VLC, KODI a v TV byl njekay nativni prehravac. zatim jsem nenarazil na zadny format, ktery by TV prehravac nezvladl vcetne titulku.

ladeni - tak tohle je kapitola sama pro sebe. za to by nejaky inzenyr v sony mel byt obetovan, bez milosti.. zapnete TV, naladi si stanice z dvb-t (satelit nepouzivam, ale predpokladam, ze to bude stejne) a vy si muzete vytvorit seznam OBLIBENE1-4, kde si stanice poskladate velmi jednoduse v poradi presne podle sebe. ALE po hodine laborovani a dalsi hodine googleni jsem neprisel na to, jak tento nadefinovany seznam OBLIBENE uvest v zivot tak, aby ho televize zacala pouzivat pri volbe + a -, pripadne primem zadani cisla kanalu. TV stale trva na razeni kanalu podle naladeni. reseni to ma - stahnete si Sonyeditor. vyexpotujete programy z TV na usb flashku, v PC si pres sonyeditor poskladate programy jak potrebujete (zalezitost na 2 minuty), zeditovany seznam ulozite a naimportujete zpet do TV. funguje to vyborne.

manual - vzhledem k viz vyse doslo i na manual. v tistene podobe nepouzitelny. hlavne, ze je tam X stranek o bezpecnosti a likvidaci obalu.. ze byste si stahli pdfko z netu s plnym manualem a tam si vyhledavali podle hesel? zapomente. sony ma jen nejakou web verzi, ktera je strucnejsi, nez strucna.

pokud si tuhle TV koupi starsi lide, pripadne nekdo, kdo nehovi elektronice, bude z ni nestastny. bude mit hnusny obraz, zvuk a nebude to umet ovladat. podpora od sony veskera zadna. umim si predstavit, ze ji klidne da hodnoceni 20%.

ode me ma vyskoe hodnoceni jen za ten obraz, ktery se z ni da vymacknout a za design a provedeni. pomer cena/vykon/znacka je podle meho nazoru velmi slusny.

nepouzivam 3D, nejsem schopen nijak ohodnotit.

vzhledem ke slozitosti nastaveni a obcas i ovladani bych TV urcite nedoporucil lidem, kteri maji problemy s pouzivanim elektronickych zarizeni, nemaji k tomu zadny vztah nebo je proste nebavi se v necem stourat. kdo to ma opacne, tak ten si bude TV uzivat.

• Super obraz a dá se říci že i slušný zvuk.

Je to naše 3. TV této značky a z žádnou nebyly žádné problémy (hrajou jinde dodnes)

Koupili jsme jí před cca 3 měs. a vše podle očekávání ,,,,v pohodě.

• -krásný ostrý obraz
    • -desing
    • -zasekávání obrazu po přepnutí z digit.tv do sat.tv
    • -složité přepínání 3D, momentalně po aktualizaci na firmware3.155 nefunkční
    • -absence 3D brýlí
    • -absence konverze z 2D na 3D a zpět i když původně psali a ještě dnes někde píšou,že to tv umí-JE MOŽNÉ,ŽE PROBLÉM JE JEN U MĚ ?
    • -zatím málo českých aplikací a zbytečná spousta předinstalovaných v TV od výrobce pro mě nevyužitelných
    • -stále nefunkční HHD REC + PIP\PAP obraz v obraze (Aktualizace pro tyto funkce bude vydána před 29.02.2016,jak píšou na stránkách SONY)co na to říct!?

Kontaktoval jsem podporu u Sony poslal videa s problémy a čekám jak se vyjádří,a také servis Sony,prý mám počkat,na další aktualizaci.Android zatím není nevychytaný,prozatím zklamání.Za spoustu peněz pro mě málo muziky

• , zakoupeno v KASA.cz

• ovládání pomocí Android TV