TCL 40S6200

90 %

Popis produktu

Parametry produktu

Druh televizorů
LED
Úhlopříčka obrazovky
100 cm
Úhlopříčka v palcích
40 palců
Průměrný příkon
45 W
Roční spotřeba energie
68 kWh
DVB-T tuner
ano
DVB-T2
ano
DVB-S/S2
ano
DVB-C
ano
DVB-C2
ne
Smart televizory
ano
3D televizory
ne
4K televizory
ne
Hmotnost
6.4 kg
Přenosné
ne
8K televizory
ne
Energetická třída
F
Modelový rok
2021
Rozteč otvorů VESA
100 x 100
Spotřeba energie při standardním dynamickém rozsahu (SDR) na 1000 h
45 kWh
Spotřeba energie při vysokém dynamickém rozsahu (HDR) na 1000 h
62 kWh

Recenze

 • , zakoupeno v APOLLOs.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  televize je super, jen naladění mi trvalo déle, ale to není vina televize.

 • , zakoupeno v APOLLOs.cz

  Doporučuje produkt

  90 %

  Zatím spokojenost

 • , zakoupeno v Electro World

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Na jen FHD matrici je výsledný TV obraz na špičkové kvalitě (... a to při standardním nastavení bez využití HDR a dalších ptákovin na zostření a doladění obrazu, a hlavně k podstatnému zvýšení spotřeby TV). Ozvučení je solidní, a i může být dost hlasité (doma používáme jen 1/4 rozsahu hlasitosti). Díky úzkému bočnímu rámečku se TV opticky zbytečně nerozšiřuje. Start z úplně vypnutého TV je díky náběhu Androidu delší. Vypínáním TV jen do "pohotovostního (teplý start)" režimu, a její následné opětovné zapnutí, je téměř okamžité. Odezva dálkového ovladače je taktéž téměř okamžitá. Jen to třídění nalezených programů by mohlo být přívětivější. Ovladač TV je zbytečně úzký - tím je i dost dlouhý.
  • TV původně zakoupeno pro velice zajímavou cenu a dokázání všem doma, že ve světě pozemního TV vysílání (v maximální kvalitě zobrazování FHD či spíše HD) není třeba drahé a hlavně žravé TV s 4K a vyšším rozlišením.
  • Naše původní TV SHARP AQUOS 4K (2019) - buď jsem trefil na zmetek, nebo vada celé série, TV startuje vždy strašně dlouho a není možnost nastavit aby po zapnutí se ihned spustila TV. Navíc po poslední SW aktualizaci se TV má tendenci občas kousnout a nepomůže ani "vytržení" ze zásuvky. Vždy až tovární nastavení. Navíc, jako u každé 4K a více, je u ní spotřeba energie jak u stíhačky při startu.
  • Zbytečně úzký a tím i dlouhý dálkový ovladač.
  • Jinak asi opravdu nic.

  Vřele doporučuji všem.
  Zbyněk

Parametry produktu

Druh televizorů
LED
Úhlopříčka obrazovky
100 cm
Úhlopříčka v palcích
40 palců
Průměrný příkon
45 W
Roční spotřeba energie
68 kWh
DVB-T tuner
ano
DVB-T2
ano
DVB-S/S2
ano
DVB-C
ano
DVB-C2
ne
Smart televizory
ano
3D televizory
ne
4K televizory
ne
Hmotnost
6.4 kg
Přenosné
ne
8K televizory
ne
Energetická třída
F
Modelový rok
2021
Rozteč otvorů VESA
100 x 100
Spotřeba energie při standardním dynamickém rozsahu (SDR) na 1000 h
45 kWh
Spotřeba energie při vysokém dynamickém rozsahu (HDR) na 1000 h
62 kWh

Popis produktu

Televize SMART ANDROID LED, 100cm, Full HD, PPI 400, Direct LED, HDR10, lokální stmívání, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, Netflix, HBO Max, Steam Link, Voyo, Google Assistent, VESA 100×100, repro 16W, Dolby Digital Plus, en. třída F

Ostrý obraz a Full HD rozlišení pro každý detail v obraz

Model TCL 40S6203 nabízí ve 40" velikosti Full HD rozlišení (1920 x 1080 pixelů), díky kterému je schopna zobrazit vyšší úroveň detailů než u běžný HDTV standard.


HDR: Obraz se skvělým obrazovým zážitkem, který přináší živé barvy, vyšší úroveň detailů a skvělý detail v obraze. 

HDR nabízí vysoký kontrast, jas a barevné detaily. Prokreslené světlé a tmavé scény. Obraz tak nepřijde o detailní scény a stává se skutečně živým.


Precizní řízení detailního kontrastu a hloubky obrazu pomocí Micro Dimming

Micro Dimming je technologie, která se stará o kontrast. Optimalizuje kontrast v různých scénách. Obraz je analyzován a následně je rozdělen do několika samostatných zón. Kontrast a jas je optimalizován tak, aby černá zůstala černou, aby více vynikly detaily a vznikl tak obraz s větší hloubkou detailu. Pro zajištění hluboké černé, vysokého kontrastu a rovnoměrného podsvícení je u TCL 40S6203 použitý VA panel s Direct LED podsvícením


Kvalitní a dynamický zvuk díky Dolby Audio

V oblasti zvuku je Dolby největší jistotou pro dokonalý zvukový zážitek.  Nejen že Dolby Audio přináší prostorový zvuk, ale také přináší velmi dynamický zvuk, který vyzní u mnoha žánrů, se kterými se setkáte nejen při sledování oblíbených pořadů, ale také při poslechu z různých zdrojů. Užijete si tak skvělý zvuk u filmů, seriálů, online videí i televizních pořadů.


Android TV: Operační systém plný aplikací a funkcí s nejnovější verzí Android TV 11

Velké možnosti nabízí Android TV 11. Součástí je Chromecast nejen pro sdílení, ale také zrcadlení z mobilních zařízení. Doporučujeme stáhnout do mobilních zařízení aplikaci TCL Home a MagiConnect. Tyto aplikace usnadní možnost sdílení obsahu z mobilních zařízení, popřípadě zrcadlení nebo ovládání TV pomocí mobilních telefonů. A také je zde umožněno zapojení TV do chytré domácnosti. Samozřejmostí je také zabudovaný Google Assistant. V obchod Play pak naleznete velké množství aplikací jak pro sledování obsahu, her a různých nástrojů. Obchod Play nabízí také multimediální přehrávače pro přehrávání jak z USB či síťových úložišť. Aplikace lze instalovat také z apk souborů.


Jednoduché ovládání vaší chytré* TV s chytrým asistentem Google Assistantem

Google Assistant* vám pomůže nejen s vyhledáváním obsahu, informací a s různými dalšími operacemi, ale také s chytrou domácností. Nabízí možnost vyhledávání počasí, sportovních výsledků, ale pomůže také s vyhledáváním oblíbených videí a aplikací. Vyhledávání je možné jak v češtině tak ve slovenštině. Vaše oblíbená videa můžete vyhledávat na Youtube, vyhledávání je tak velmi snadné, ale především rychlé a pro vás se tak stává velmi komfortním. Vyhledávání je velmi snadné také pro děti, které ještě neumí číst a psát. Díky ovládání hlasem tak najdou své oblíbené pohádky. Stačí název pohádky jen vyslovit, například. "Rákosníček", TV zobrazí výsledky vyhledávání na Youtube a stačí jen stisknout PLAY. Hlas můžete také využít v aplikaci MagiConnect v mobilním zařízení nebo pomocí chytrého Bluetooth ovladače RC802V, který lze k televizi dokoupit.


* Google Assistant není v určitých zemích, jazycích k dispozici. Google Assistant vyžaduje připojení k internetu. Na připojení se mohou vztahovat poplatky za data. Dostupnost a výkon některých funkcí a služeb jsou závislé na službě, zařízení a síti a nemusí být dostupné ve všech oblastech.


Obchod Google Play to je zábava na dosah

Obchod Play je oficiální zdroj vašich oblíbených aplikací pro Android TV. Najdete zde aplikace, které znáte již ze svých mobilních zařízení nebo objevíte další nové aplikace, které vás mile překvapí. Z obchodu lze stáhnout aplikace také pro streamování obsahu. Aplikace můžou být zahraniční i zdejší. V nabídce je spousta her, přehrávačů multimédií, aplikace určené nejen pro filmy, ale také pro sportovní zážitky.


YOUTUBE: TCL 40S6203 nabízí HDR kvalitu ve vašem oblíbeném obsahu

Každému uživateli Youtube nabídne jeho oblíbený obsah. Množství žánrů, které Youtube nabízí je opravdu velmi rozsáhlé. Youtube podporuje také HDR kvalitu, která se tak ukáže v obrazové kvalitě s neuvěřitelnými detaily. S TCL 40S6203 lze oblíbený obsah na Youtube vyhledávat také hlasem. U hlasového vyhledávání je podporována nejen čeština ale také slovenština. Hlasové ovládání umožňuje aplikace MagiConnect v mobilních zařízeních se systémy Android či iOS. Popřípadě doporučujeme zakoupit chytrý Bluetooth ovladač RC802V, který má vestavěný mikrofon.


NETFLIX: HDR kvalita dostupná ve velkém množství nabízeného obsahu

Netflix je fenomén, který si díky své strategii podmanil trh. Nalezneme zde opravdu velké množství filmů, seriálů. Důraz je u Netflixu kladem hlavně na vysokou kvalitu, živý obraz, který je plný detailů a to vše díky HDR kvalitě. Své oblíbené filmy, seriály a dokumenty tak sledujete v té nejlepší možné kvalitě.

Noblesní bezrámečkový design

V každém interiéru nalezne elegantní bezrámečkový design své místo.  Zpracování je kovové a televize je velmi tenká. Design také podtrhne luxusní vzhled a zároveň tak zvyšuje celkovou odolnost této TV.

Multisound – zvuk souběžně z televize i ze sluchátek

Tento model TV umožňuje přehrávat souběžně zvuk z televize i z připojených sluchátek. Zároveň je možné nastavit hlasitost ve sluchátkách jinak než hlasitost z televize. Funguje to jak pro sluchátka kabelová s připojením Jack 3.5mm, tak i pro bezdrátová Bluetooth sluchátka. Tuto funkci je po připojení sluchátek možno nastavit v Nastavení - v části Zvuk a v podčásti Audio výstup.Můžete si tak vychutnat hlasitý poslech do sluchátek a zároveň ostatním členům domácnosti dopřát poslech na nižší hlasitost.

Dokumenty

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

16zákazníků doporučuje produkt
3zákazníci nedoporučují produkt
90 %
průměr z 25 hodnocení
5
19 ×
4
4 ×
3
1 ×
2
0 ×
1
1 ×

Zákazníci nejčastěji zmiňují

 • obrazovka (5)
 • cena (5)
 • zvuk (3)
 • ovládání (3)
 • poměr cena/výkon (3)
  • , zakoupeno v APOLLOs.cz

   Doporučuje produkt

   100 %

   televize je super, jen naladění mi trvalo déle, ale to není vina televize.

  • , zakoupeno v APOLLOs.cz

   Doporučuje produkt

   90 %

   Zatím spokojenost

  • , zakoupeno v Electro World

   Doporučuje produkt

   100 %
   • Na jen FHD matrici je výsledný TV obraz na špičkové kvalitě (... a to při standardním nastavení bez využití HDR a dalších ptákovin na zostření a doladění obrazu, a hlavně k podstatnému zvýšení spotřeby TV). Ozvučení je solidní, a i může být dost hlasité (doma používáme jen 1/4 rozsahu hlasitosti). Díky úzkému bočnímu rámečku se TV opticky zbytečně nerozšiřuje. Start z úplně vypnutého TV je díky náběhu Androidu delší. Vypínáním TV jen do "pohotovostního (teplý start)" režimu, a její následné opětovné zapnutí, je téměř okamžité. Odezva dálkového ovladače je taktéž téměř okamžitá. Jen to třídění nalezených programů by mohlo být přívětivější. Ovladač TV je zbytečně úzký - tím je i dost dlouhý.
   • TV původně zakoupeno pro velice zajímavou cenu a dokázání všem doma, že ve světě pozemního TV vysílání (v maximální kvalitě zobrazování FHD či spíše HD) není třeba drahé a hlavně žravé TV s 4K a vyšším rozlišením.
   • Naše původní TV SHARP AQUOS 4K (2019) - buď jsem trefil na zmetek, nebo vada celé série, TV startuje vždy strašně dlouho a není možnost nastavit aby po zapnutí se ihned spustila TV. Navíc po poslední SW aktualizaci se TV má tendenci občas kousnout a nepomůže ani "vytržení" ze zásuvky. Vždy až tovární nastavení. Navíc, jako u každé 4K a více, je u ní spotřeba energie jak u stíhačky při startu.
   • Zbytečně úzký a tím i dlouhý dálkový ovladač.
   • Jinak asi opravdu nic.

   Vřele doporučuji všem.
   Zbyněk

  • , zakoupeno v Electro World

   Doporučuje produkt

   100 %
   • Výborný poměr cena výkon
  • , zakoupeno v planeo.cz

   Doporučuje produkt

   100 %
   • Výborný poměr cena / kvalita
   • Zatím o žádné nevím

   Televizi jsem pořizoval na chalupu pro občasné použití a proto jsem hledal něco levného. Produkt i přes velice příznivou cenu splnil mé očekávání. Velmi jednoduchá instalace. Velmi citlivý tuner, na obyčejnou pokojovou anténu jsem i v místě s ne příliš dobrý signálem naladil vše
   co jsem potřeboval. Za peníze které jsem ušetřil jsem si připlatil prodlouženou záruku. Celkově velká spokojenost.

  • , zakoupeno v Expert.cz

   Doporučuje produkt

   100 %
   • Výborný
  • , zakoupeno v CZC.cz

   Nedoporučuje produkt

   60 %
   • nízká cena
   • Nepřehrává filmy ve formátu AVI
   • seká se a při přepínání programů je pomalá
   • někdy se opožďuje zvuk vůči obrazu, televizi jsem vrátila
  • , zakoupeno v planeo.cz

   Doporučuje produkt

   100 %
   • Cena
   • Android
  • , zakoupeno v Alza.cz

   Doporučuje produkt

   70 %
   • nemá možnost individuelní korekce zvuku/výšky - hloubky/

   Kombinace poslechu zvuku.Možnost síly zvuku ve sluchátkách a jiná úroveń pro ostatní posluchače.

  • , zakoupeno v planeo.cz

   Nedoporučuje produkt

   80 %
   • Když je televize vypnutá, hrozně svítí bílé světlo dole. Nevhodné do ložnice