Poradna LG 42LN575S

Autor: | Vloženo: 25.07.2013 000 09:26 | Témata: Poradna LG 42LN575S

Jak na LG 42LN575S nahrávat?

Chtěl jsem na tomhle TV nahrávat. Na flešku 8GB se nic nenahrálo (čtení probíhá normálně), píše mi to že tohle USB zařízení nepodporuje Time Machine II. Žádné Time Machine II v nabídce SMART není. V návodu jsem se dočetl že: Chcete-li použít zařízení USB jen pro funkci Time Machine II, musíte
zařízení inicializovat. Dále: Pouze pro funkci Time Machine II lze jako zařízení USB použít pevný disk (HDD) nebo disk Solid State Drive (SSD). A Ještě:Úložné zařízení, na kterém byla provedena Inicializace zařízení USB, nebude rozpoznáno počítačem (to je fakt síla!!!).

Ptám se: jde na tomhle TV nahrávat na USB FLASH DISK nebo jen na externí HDD. A opravdu se po incializaci USB zařízení smažou všechny data a PC ho nerozpozná jak píší v návodu?. Nechci externí HDD používat JEN na nahrávání na TV.


  • Petr B.

    Petr B.

    15. srpna 2013

    Pane Nováku, proč nevěříte tomu, co máte jasně napsáno v návodu?
    Obdobně se chová většina TV na našem trhu.

    • Byla pro vás tato odpověď užitečná?
    • Ano (1)
    • Ne (7)
    • B. Novák

      22. srpna 2013 - B. Novák

      Všechny TV se tak nechovají. Nevím proč výrobci TV takhle svým zákazníkům komplikují život.:(


    • Petr B.

      22. srpna 2013 - Petr B.

      Dobrý den,
      Máte pravdu, že ne všechny TV se chovají přesně takto. Např. Samsung umožňuje nahrávání na flashku. Pokud si najdete příslušné diskuze na TV FREAKu zjistíte, jaké s tím jsou problémy. Ne každá totiž funguje. V podstatě by šlo samozřejmě nahrávat i na třeba 2 GB, jenže otázkou je, kolik hodin/minut záznamu se na ní vejde. To záleží nejen na délce pořadu, ale také na datovém toku. A pokud byste nahrával TV stanici ve FULL HD s opravdu kvalitním tokem, nemusí Vám stačit ani těch Vašich 8 GB na 1 film, nemluvě o TIME SHIFTU. Druhou otázkou je, jaký datový tok ta která flashka zvládne( viz opět výše zmíněné diskuze). Takže, abyste měl jistotu, že Vám bude vždycky fungovat, musel byste si koupit flashku, která bude stát skoro tolik, co nějaký levnější HDD s podstatně větší kapacitou. Co se týče toho nahrávání ve vlastním souborovém systému - to je IMHO ochrana výrobce proti nařčení z podpory pirátství ze strany organizací na ochranu autorských práv, a týká se opravdu všech (značkových) výrobců. Samozřejmě - lepším řešením je umožnit ponechání jedné partition s původním systémem, třeba NTFS, a vytvoření druhé pro nahrávání. I to některé TV umožňují.


    • B. Novák

      22. srpna 2013 - B. Novák

      Vždycky mi stačilo na nahrávání 4GB. Nahrávám pořady jen za účelem pozdějšího shlédnutí, pak je hned mažu, takže ochrana práv je mi u zádele. A ful HD není kromně velkých měst stejně dostupná (jen ze satelitu). Je to buzrace ze strany výrobců, na tom bazíruji! Doufám že ten jejich program někdo hekne a ta TV se bude dát normálně používat. A poučení pro příště: nekupovat výrobky od výrobců co buzerují zákazníky!


    • Anonymní uživatel

      20. listopadu 2013 - Anonymní uživatel

      V návodu píší, že lze nahrávat na připojená zařízení s kapacitou 40 GB - 2TB, s rychlostí zápisu aspoň 30 MB/s ... takže 8MB je asi opravdu kapacita malá. a TV to poznala


    • B. Novák

      25. listopadu 2013 - B. Novák

      No to je asi pravda, že to TV poznala. Mně spíš vadí, že TV LG vám upraví HDD ta, že už ho nikde jinde nepoužijete jen v TV LG. A na to abych blokoval celý HDD jen na občasné nahrávání na TV fakt nemám nervy.


    • Anonymní uživatel

      25. listopadu 2013 - Anonymní uživatel

      Viděl bych to na využití nějakého nepoužívaného HDD ze starého PC ... - jenomže kvůli napájení se dá uvažovat jen o HDD 2,5", čili z notebooku, kterému by mělo stačit napájení z USB, ale to je zase potřeba dokoupit pouzdro. Zkusil jsem připojit USB-disk 32 GB, a napsalo to také že TV nepodporuje toto zařízení pro nahrávání. Nevím, jestli by to vzalo "flashku" 64 GB, ale to se pak nevyplatí cenově - cena je skoro stejná jako menší externí HDD.


  • Sparrow

    Sparrow

    21. srpna 2013

    S tím nerozpoznáním v PC, bych to viděl tak, že TV požívá nějaký upravený Linux a disk si naformátuje na EXT3 a ten Win nevidí, ale není problém sehnat program který to mí. Myslím že se jmenuje EXT2WIN, nebo EXT2FAT, něco takového.

    • Byla pro vás tato odpověď užitečná?
    • Ano (5)
    • Ne
    • Crazyyy

      8. září 2013 - Crazyyy

      Dobrý den neznáte konkrétně jméno nějakého programu který to zvládne aniž by poškodil data na HDD zatím marně hledám nějaký program který by dokázal změnit parametry HDD není problém ho načíst ale ukazuje se mi že je ve formátu NTFS a je uzamčený což mi brání sním cokoliv dělat kromě zformátování


    • B. Novák

      9. září 2013 - B. Novák

      Proč se tím vůbec zábýváte? Kdyby výrobce chtěl tak to udělá tak aby neobtěžoval zákazníky. Jediná obrana je nekupovat a ignorovat tyhle výrobce jako LG. Tahle TV je jenom pro hračičky co nemají nic na práci.


    • Anonymní uživatel

      25. listopadu 2013 - Anonymní uživatel

      Ohodnotil jste se hezky : "Tahle TV je jenom pro hračičky co nemají nic na práci." ... - a přitom tuto TV také máte :-) Mimochodem, jak se pozná v popisu TV, která umožňuje nahrávání, že je to v jiném formátu než čte PC ?


    • B. Novák

      26. listopadu 2013 - B. Novák

      HonzaJM : Moc to řešíš a přitom je to jednoduvhé. Setopbox za 400Kč nahrává v běžném formátu který přehraješ všude. Tv tzv. malých značek (např Gogen) nahrává na flešku i HDD a ve formátu který přehraješ všude. TV tzv. velkých značek (Sony, LG, Samsung, atd.) si zakládají na tom co nejvíce terorizovat zákazníky, však oni si to koupí když jsme ZNAČKA! Poznáš to až si tu TV koupíš.


    • Anonymní uživatel

      26. listopadu 2013 - Anonymní uživatel

      Přesně tak, ale poznej to předem co pak můžeš s výsledkem dělat. Některé set-top boxy navíc nahrávku ještě dělí na úseky +/- 950 MB (např.Evolve - i když funguje dobře, ale je to jen na zkouknutí co nestihneš nebo na souběžný pořad). Tady u těch TV to vidím také jen na možnost vidět (nahrát) to, co v čase vysílání nemohu. Jinak pro nahrávání na uschování je nejlepší multimediální centrum - z něho se dají nahrávky upravit, začátky, konce, vystříhat reklamu ap. Ale dost lidí si plete set-top box s nahráváním právě s MMC, a pak se diví a stěžují si, že to nepřehrává moc jiných formátů. U těch TV je to horší o to, že nepoužívají některé běžné formátování jako PC, bez ohledu na výsledný formát nahrávky.


    • B. Novák

      27. listopadu 2013 - B. Novák

      Já jsem měl stb Evolve a nahrálo to v kuse třeba 8GB ve formátu .mpg, kvalita asi jako DVD. Evolve byl dobrej, nahrával na flešku i HDD vve formátu .mpg kterej přehraješ všude. Očekával jsem, že v r. 2013 LG bude minimálně na stejné úrovni, ale vývoj chytl asi zpátečku.


    • Anonymní uživatel

      27. listopadu 2013 - Anonymní uživatel

      Ano, to mi také tak nahraje, ale když to dám do PC je to 9 položek (8GB) po cca 950 MB (000.mpg, 001.mpg, 002.mpg atd), ale při přehrávání to jde souvisle. Takže "v kuse" to nahraje i přehraje, ale není to v PC jako jedna položka, což pak při zpracování dělá potíže nebo se musí pomocí jiného programu spojit v jednu položku.


    • Petr B.

      27. listopadu 2013 - Petr B.

      Docela by mě zajímalo, co v TV dávají tak skvělého, že to stojí za archivaci na PC (DVD)? Neberte můj dotaz, prosím, jako nějaký flame, mě to fakt zajímá. Já si z TV nahrávám jenom to, co nemůžu, nebo nechci vidět v reálu, a po shlédnutí to zase mažu. Takže mě nějaká omezení netrápí.


    • B. Novák

      29. listopadu 2013 - B. Novák

      Petr B. : No jak už jsem několikrát psal výše, nahrávání používám jen na pořady na které se nemůžu dívat, po shlédnutí je hned mažu. Fakt to chce jen pozorné číst...:). Ale to co nahraju tak potřebuju taky sledovat na jiné TV, PC atd. a když to nejde tak mně to omezení FAKT vadí. Taky mně FAKT vadí, že kvůli občasnému nahrávání bych musel odepsat celé HDD, Kdyby to HDD šlo používat i v PC (ne kvůli sledování filmů) tak tady nic neřeším. Ale některé výrobce elektroniky FAKT baví trápit zákazníky.


    • B. Novák

      29. listopadu 2013 - B. Novák

      Abych to shrnul: 1.: Kdyby TV LG nahrávala na HDD tak, že by se HDD dalo dál normálně používat, tak mně to nevadí. 2.: Kdž už teda TV LG musí zformátovat disk a znemožnit jeho používání na ostatních zařízeních, tak ať to umožňuje i na fleškách za 200 korun a ne jen na HDD. Ale proč by to vývojáři LG dělali, vždyť komplikovat život zákazníkům je tak zábavné...


    • Anonymní uživatel

      29. listopadu 2013 - Anonymní uživatel

      Než jsem TV koupil, zjišťoval jsem si možnosti a parametry - dočetl jsem se, že je možnost nahrávání na externí HDD 40GB-2TB, o formátu disku nebylo nic (v tomto bodě nedostatečná informace). Že pro nahrávání je třeba určitou minimální rychlost zápisu je známé - proto se u USB disků uvádí. Z toho vyplývá, že něco za 2 stovky tyto podmínky nesplňuje, nehledě na to, že potřebná velikost média pro zápis je třeba vyšší, než je konečná velikost nahrávky. Na USB disk kapacity 8GB za 200 vám nenahraje nic ani obyčejný set-top box s nahráváním - ten vyžaduje 16GB a rychlost aspoň 15MB/s. Co se týká na co nahrávat u této TV a podmínky min.velikosti 40GB a rychlosti, přicházel by v úvahu USB disk 64GB vysoké rychlosti, ovšem ten je cenově na podobné úrovni jako externí HDD kapacity 500GB.
      Shrnuto: pokud je minimální kapacita média pro nahrávání 40GB, je zřejmé, že "fleška" za 200 to asi nebude :-)


    • B. Novák

      3. prosince 2013 - B. Novák

      No mně stb Evolve nahrával bez problémů na flešku i 4 GB (rychlost nahrávání byla určině nižšší než 15MB/s). Takže sice máš pěknou teorii a plno čísel ale v praxi to funguje jinak. Prostě když výrobce chce udělat fungující softwere tak tojde. Když chce výrobce trápit zákazníka nesmyslama tak to taky jde (jak nám ukazuje LG).


    • Anonymní uživatel

      3. prosince 2013 - Anonymní uživatel

      Moje "teorie"funguje takhle na Evolve Mercury, tak na to upozorňují a tak to funguje (viz recenze jiných uživatelů-majitelů tohoto set-top boxu) a i při této velikosti a rychlosti paměti tam občas vyskočí upozornění, že je malá rychlost, nebo po nahrání 3-4 filmů že není kapacita. On jeden film zabere asi 2,8-3,5 MB, a část kapacity paměti zařízení využívá jako odkládací při zápisu, jelikož to samo o sobě nemá žádnou vnitřní paměť jako třeba PC nebo tablety, on zápis na paměťová média funguje jinak než magnetický záznam na pásky, kde to zapisuje průběžně od začátku do konce. Bohužel "moje teorie s plno čísly" mi tak funguje. Nemám ve zvyku psát něco na způsob "já myslím, že ..."


    • ooo

      5. prosince 2013 - ooo

      takze ake najlacnejsie zariadenie odporucate aby slapalo ??napr,


    • Anonymní uživatel

      5. prosince 2013 - Anonymní uživatel

      Mám připojený ADATA SH93 500GB, 2,5", USB 2.0 , který jsem měl doma, funguje bez problémů. Jinak je to tu na Heuréce https://pevne-disky.heureka.cz...


    • Tom

      29. ledna 2014 - Tom

      Potřebuji radu mám připojený hard disk samsung S2 500 gb k televizi LG 32" LG 32LA660S na hardisku volné místo 367gb a televize mi píše toto zařízení neni vhodné pro funkci time machine 2 jak tedy inicializovat zařízení nebo je problém v harddisku?


    • Anonymní uživatel

      29. ledna 2014 - Anonymní uživatel

      Problém v disku by být neměl - pouze v jeho formátování. To, že vám v PC nebo jiném zařízení ukazuje volné místo "ještě 367 GB"neznamená, že tuto kapacitu můžete naplnit nahráváním z TV. Disk pro tuto funkci potřebuje jiné formátování, což si TV sama udělá po vašem odsouhlasení "inicializace" - disk přeformátuje celý, tzn. že vymaže vše co jste na něm měl uložené. Po této inicializaci budete moci na disk z TV nahrávat, ale tento nový obsah zase bude čitelný jen v TV, nikoli v PC.
      Po připojení disku k TV a stisku tl. "rec" vám TV oznámí, že disk není připraven pro nahrávání, a zda ho chcete pro tuto funkci inicializovat - je tam i upozornění co se stane se současnými daty na disku. Když odsouhlasíte, potvrdíte "ano", disk se naformátuje a můžete pak na něj nahrávat z TV.
      Pro pozdější potřebu disk zase použít v PC, musíte ho zase v PC naformátovat - a tím vymazat nahrávky z TV.
      Disk připojený k TV je také potřeba pro využívání funkce TimeShift.


    • Igor Molinek

      16. dubna 2014 - Igor Molinek

      Chtěl bych se zeptat jak mám naformátovat disk abych ho použil PC


    • Anonymní uživatel

      16. dubna 2014 - Anonymní uživatel

      Když chcete použít disk původně naformátovaný v TV (nebo nový), připojíte ho do PC. Otevřete si tam "správu disků", jedině tam bude nově připojený disk viditelný. U disku používaného u TV LG bude navíc napsáno "disk neznámého formátu (RAW)". Na tento disk kliknete pravím tlačítkem myši, otevře se roletka s nabídkami. Šipkou najedete na možnost formátovat, a levým tlačítkem potvrdíte. Začne formátování, vše, co bylo na disku bude vymazáno. Myslím, že vás to ještě na to upozorní - musíte potvrdit OK. Při zpětném použití disku v TV LG, a tam potvrzení inicializace, to zase TV přeformátuje (a vymaže) na svůj formát. Disk nejde používat současně s touto TV a PC.


    • KatkaH

      9. července 2014 - KatkaH

      Mám ten samý problém, akorát mi v roletce nevyjede možnost naformátování disku... :-(


    • Anonymní uživatel

      9. července 2014 - Anonymní uživatel

      Psal jsem tento postup při použití PC s Win XP, tam mi to tak funguje ... - ve "správě disků" (doslovné pojmenování) se vám objeví funkční disky, s tmavomodrou lištou nahoře (rozšířený oddíl světlemodrou), každý přiřazeným písmenem, s uvedenou kapacitou, typem formátování a že je v pořádku. Disk s formátem z TV má lištu černou - na tomto poli použijete uvedený postup.
      "ovládací panely - nástroje pro správu - správa počítače - úložiště/správa disků" = postup jak se k tomu dostat.


Tato otázka byla již uzavřena, protože na ni nikdo během posledních 90 dnů neodpověděl.

Pokud se chcete zeptat na něco dalšího, položte novou otázku.